گوناگون

قرار گرفتن نام ظریف در فهرست تحریم‌های آمریکا چه معنایی دارد؟

ظریف به طور رسمی در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت. سوال اینجاست که این تحریم چه تفاوتی در وضعیت ایران ایجاد خواهد کرد؛آیا کاخ سفید به دنبال مذاکره با چهره تاثیرگذارتر از وزیر خارجه است ؟

رویداد۲۴- وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای از تحریم ظریف خبر داد. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در توییتر خود نوشت: چندی پیش دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا رهبر ایران را تحریم کرد و امروز آمریکا ظریف که سردسته «توجیه‌کنندگان نظام ایران» است را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. او هم مانند بقیه اعضای نظام ایران در رفتارهای غیر مشروع آنها همدست است.جالب اینجاست که صفحه وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی نیز این بیانیه را با ادبیاتی سخیف بازنشر کرده و از کلماتی غیر دیپلماتیک استفاده کرده است؛ به نحوی نمونه این جملات در کمتر متن توییت رسمی استفاده می‌شود…

رویترز در گزارشی نوشت: اگرچه آمریکا می‌گویند باب مذاکره با ایران باز است، اما آن‌ها ظریف را یک مهره کلیدی در این مساله نمی‌دانند. این رسانه با یکی از مقامات دولت آمریکا گفت‌وگو کرده و او گفته دولت ترامپ درهای مذاکره ایران و آمریکا را با تحریم ظریف نبسته بلکه آن‌ها اصولا ظریف را یک مهره کلیدی تصمیم ساز در این مذاکرات نمی‌دانند…

توئیت روحانی درباره تحریم ظریف؛اگر مذاکره جدی است، چه کسی جز ظریف می‌تواند طرف صحبت آمریکا باشد؟

حسن روحانی رئیس جمهور در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: تحریم علیه ظریف نشان می دهد که کاخ سفید از توانایی هایی دیپلماتیک او می ترسد.وی در ادامه نوشت: اگر آنها در مورد مذاکره جدی هستند، چه کسی جز ظریف می تواند طرف صحبت آنها باشد؟ ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی است و از طرف کل ملت صحبت و مذاکره می کند.

درایران از تیم «ب» خبری نیست؟

مشاور رئیس‌جمهور گفت: … ‏در ایران از تیم «ب» خبری نیست.

به گزارش ایسنا، حسام‌الدین آشنا در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «اگر خواستار مصالحه‌اید با دکتر ظریف طرف هستید؛ سردار سلیمانی هم پشتیبان اوست. ‏اگر خواستار مبارزه‌اید با سردار سلیمانی طرف هستید؛ ظریف هم پشتیبان اوست. ‏می‌دانید چرا؟ ‏چون ملت ایران فقط یک رهبر، یک رئیس جمهور و یک ستاد کل نیروهای مسلح دارد. ‏در ایران از تیم ب خبری نیست. ‏خیالتان راحت»

سفیر ایران در انگلیس : امیدوار باشیم “گاندو” آمریکایی‌ها را به اشتباه نیانداخته باشد

به گزارش ایسنا، حمید بعیدی نژاد در صفحه اینستاگرام خود نوشت: آمریکایی‌ها بعد از واکنش تند جهانی در مقطع اولی که می‌خواستند علیه دکتر ظریف تحریم اعلام کنند از موضع خود عقب نشینی کرده بودند.امیدوار باشیم که اهانت‌های سریال “گاندو” آمریکایی‌ها را به اشتباه نینداخته باشد.

ولایتی: حرکت نظام در عرصه بین المللی با هدایت رهبری با قوت پیش می رود

به گزارش ایسنا، “مشاور رهبری در امور بین الملل با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا گفت: آمریکا حتی توان مقابله با بیان دقیق و منطق اثبات شده جمهوری اسلامی ایران را ندارد”.

“علی اکبر ولایتی در واکنش به اقدام دولت آمریکا در تحریم دکتر ظریف، ضمن محکوم کردن این اقدام گفت: حرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی و بر اساس منطق، گفتگو، عقلانیت و مقاومت با هدایت و راهبری مقام معظم رهبری ترسیم گردیده و با قوت پیش می رود”…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا