گوناگون

سودی از افزایش قیمت لبنیات به جیب دامدار نمی‌رود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: برخی از کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدکننده لبنیات قیمت خرید شیر از دامداران را افزایش نمی‌دهند اما شاهد رشد روزانه قیمت محصولات لبنی تولیدی آنها هستیم….

حبیب الله نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت لبنیات در بازار و عدم نظارت بر آن، گفت: امروز در زمینه عمده کالاها کنترل و نظارتی وجود ندارد.

نماینده  بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعدد واسطه‌ها در برخی از موارد به میزانی افزایش پیدا می‌کند که قیمت یک محصول از مزرعه تا بازار بیش از دو برابر می‌شود، تصریح کرد: دولت و وزارت جهاد کشاورزی باید تلاش کنند تا از طریق تشکل‌های بخش کشاورزی کالاها به صورت مستقیم در بازار توزیع شود و در اختیار واسطه‌ها قرار نگیرد.

شرکت های لبنیاتی

افزایش قیمت لبنیات هیچ سودی برای دامداران ندارد

این نماینده در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه برخی از کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدکننده لبنیات قیمت خرید شیر از دامداران را افزایش نمی‌دهند اما شاهد رشد روزانه قیمت محصولات لبنی تولیدی آنها هستیم، ادامه داد: افزایش قیمت لبنیات توسط شرکت‌ها هیچ سودی برای دامداران تولیدکننده شیر ندارد.

برخی از جریمه‌های در نظر گرفته شده برای واحدهای متخلف و گران‌فروش بسیار پایین تر از سود آنها است و قدرت بازدارندگی لازم را ندارد

جریمه برخی واحدهای گرانفروش پایین تر از سود آنها است

وی با تاکید بر اینکه در نظارت بر تولید محصولات لبنی نقص وجود دارد و برخی از جریمه‌های در نظر گرفته شده برای واحدهای متخلف و گران‌فروش بسیار پایین تر از سود آنها است و قدرت بازدارندگی لازم را ندارد، عنوان کرد: با توجه به پایین بودن میزان جریمه‌ها تولیدکنندگان متخلف ترجیح می‌دهند که روند خود را در افزایش قیمت ادامه دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  در پایان، خاطرنشان کرد: باید جریمه افزایش قیمت‌های بدون مجوز به نحوی باشد تا تولیدکننده جرات چنین اقدامی را نداشته باشد، لازمه چنین اقدامی داشتن نیروهای کنترلی و نظارتی بیشتر است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا