حقوق بشر

دادگاه بازداشتی‌های هفت‌تپه در تهران برگزار شد!

کارگران و فعالان بازداشتی اعتراض‌های نیشکر هفت‌تپه امروز شنبه ۱۲ مرداد برای رسیدگی به اتهاماتشان به شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب تهران منتقل شدند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه با اعلام این خبر در بیانیه‌ای خواستار رفع اتهامات افراد بازداشتی، علی نجاتی، اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و همچنین روزنامه‌نگاران نشریه گام شده است. در بخشی از بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه آمده است: «داشتن زندگی همراه با رفاه و آسایش، داشتن آموزش رایگان، برخورداری از تمام امکانات و خدمات درمانی و پزشکی همراه با تامین خدمات اجتماعی مناسب و رایگان و داشتن بیمه‌های بیکاری مکفی و‌ در خور یک‌ زندگی متعارف، حق همه کارگران است.»

به گزارش ایلنا، سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه پیش از برگزاری دادگاه ابراز امیدواری کرده بود که «این دادگاه عادلانه برگزار شود» و «همه اتهامات متهمان این پرونده رفع گردد». هنوز خبری از جلسه دادگاه منتشر نشده اما «کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه» از بازداشت شماری از نزدیکان زندانیان خبر داده است. به نوشته این کمپین، خانواده‌ها و نزدیکان این زندانیان روز شنبه در مقابل دادگاه انقلاب در انتظار دادگاه بودند که «نیروهای لباس‌شخصی» با مراجعه به آنان و کنترل مدارکشان، رهام یگانه، هیراد پیربداقی و فرید لطف‌آبادی را بازداشت کردند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا