حقوق بشر

روایت‌هایی از اعتراف‌گیری اجباری و انجمن پادشاهی/ بهمن احمدی امویی

این انجمن تماما زیر نظر وزارت اطلاعات دولت احمدی نژاد فعال بود و خودشان نمی دانستند، علنی جشن تولد برای هیتلر گرفتند با حضور مهمانانی از آلمان در فراهنگسرای ارس باران.

اعتراف گیری اجباری سابقه‌ای بس طولانی در جمهوری اسلامی دارد. یکی از گروه هایی که در خرداد ۸۸ از اعتراف‌های آنها برای سرکوب جنبش سبز استفاده شده، انجمن پادشاهی و افراد نزدیک به این گروه بودند. در زندان روایت‌های جالبی از این ها شنیدیم.

‏این انجمن تماما زیر نظر وزارت اطلاعات دولت احمدی نژاد فعال بود و خودشان نمی دانستند، علنی جشن تولد برای هیتلر گرفتند با حضور مهمانانی از آلمان در فراهنگسرای ارس باران. در جلساتشان قرآن آتش می زدند و شعرهای حماسی در قتل و عرب ها و فضیلت ایرانی ها می‌خواندند و فیلم گرفتند.

‏سال ۸۵ چند نفری از این ها به کردستان عراق رفتند و در آنجا در رادیویی برنامه‌ای در رد اسلام داشتند و توهین‌هایی هم به مقامات کشور و دین اسلام می‌کردند. اما سال ۸۶ به ایران بازگشتند – با همکاری وزارت اطلاعات – چند روز بازداشت بودند و بعد رها شدند.

‏اردیبهشت ۸۸ و یک ماه مانده به کودتا، به سراغ این ها رفتند و دوباره بازجویی اما این بار باید اعتراف می‌کردند که همین الان از عراق آمده‌اند و هدف آنها بی‌ثباتی سیاسی کشور در پی حوادث پس از انتخابات است. قول هم گرفتند بعد از این اعتراف آزاد می شوند

‏قبل از دادگاه چندین بار با حضور ماموران اطلاعاتی و نفراتی از قوه قضائیه برنامه و شیوه حرف زدن در دادگاه را تمرین کردند. پس از اعتراف در دادگاه با خوشحالی از محل دادگاه انقلاب تا زندان اوین زدن و رقصیدن که به زودی خلاص می شویم.

‏یکی شان به حدی امیدوار بود که از خانواده اش کتاب های کنکور را درخواست کرد و شب و روز می خواند به این امید که بازجو به او گفته آزاد می‌شوی و می‌توانی در کنکور هم شرکت کنی. اما یک روز دو نفرشان را اعدام کردند. یکی هم همان جوان ۱۹ ساله، برای مابقی هم حکم های ابد و ۱۰ ساله و ۱۵ ساله

برگرفته از تلگرام سحام نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا