گوناگون

جدال ۶۰۰ روستای یزد با بی‌آبی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی و و سرپرست آبفا استان یزد از اجرای ۳۰ مجتمع آبرسانی برای تامین و ذخیره آب شرب ۳۸۸ روستای این استان خبر داد…


به گزارش ایسنا، «محمد فاتحی» با اشاره به پیشرفیت فیزیکی ۵۴ درصدی عملیات ساخت این مجتمع‌های آبرسانی، افزود: برای این طرح‌ها تاکنون ۶۰۸ میلیارد و ۳۰۱ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی اظهار کرد: ظرفیت این مجتمع‌ها در مجموع حدود ۴۰ هزار مترمکعب است که برای تامین و ذخیره آب شرب ۴۱ هزار و ۷۱۵ خانوار در قالب ۱۴۱هزار و ۱۴۳ نفر جمعیت روستایی در دست اجراست.

فاتحی ادامه داد: برای تکمیل ساخت مجتمع‌های آبرسانی قریب چهار هزار و ۱۲۵ میلیارد و ۲۹۵ میلیون ریال  بودجه نیاز است.

این مسئول با بیان این که ۶۰۰ روستای استان یزد با بی‌آب روبرو هستند و در نوبت‌بندی آب قرار دارند، عنوان کرد: آب مورد نیاز ۳۳۰ روستا با ۲۲ هزار و ۹۵ خانوار و با ۸۱ هزار و ۶۸۳نفر جمعیت از طریق آبرسانی سیار تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون نزدیک به ۲۸۲ هزار متر مکعب حجم آب توزیع شده که برای این طرح آبرسانی سیار ۲۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.

فاتحی با بیان این که مدیریت مصرف صحیح باید در دستور کار مردم استان باشد، اظهار کرد: بازسازی و اصلاح  لوله‌های فرسوده شبکه توزیع و همچنین کنتورهای فرسوده در دستور کار این شرکت است.

یاداور می‌شود؛ استان یزد دارای یک‌هزار و ۱۸۴ روستاست و هم‌اکنون ۴۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار با ۲۸۰ هزار نفر جمعیت روستایی زیرپوشش خدمات رسانی شرکت آبفار قرار دارند. آب مورد نیاز این روستاها از طریق ۲۹۶ حلق چاه،۲۲ دهنه چشمه، ۴۴ رشته قنات و چهار مورد آب سطحی تامین می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا