گوناگون

نفت ۶۱ دلاری شد

قیمت نفت در بازارهای جهانی با نگرانی درباره کاهش تقاضا برای نفت، ٨٨ سنت کاهش یافت و به بشکه‌ای ۶۱.۰۱ دلار رسید.به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، به نقل از رویترز، در بحبوحه نگرانی‌ها درباره رشد اقتصادی جهان پس از تشدید جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن با اعمال تعرفه‌های جدید از سوی ترامپ که احتمالا تقاضا برای سوخت در این دو کشور را کاهش می‌دهد، در معاملات روز گذشته، قیمت نفت کاهش یافت.هر بشکه نفت برنت ٨٨ سنت کاهش یافت و ۶۱.۰۱ دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا نیز با ۶٨ سنت کاهش، ۵۴.۹٨ دلار معامله شد….

بنا بر گزارش «بانک آو آمریکا» نهاد مالی و سرمایه‌گذاری آمریکا در شرایط کنونی، پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت تا سال ۲۰۲۰ در محدوده ۶۰ دلار باقی بماند، اما اگر چین بخواهد وضع تعرفه‌ها بر کالاهای صادراتی‌اش به آمریکا را با نادیده گرفتن تحریم‌های ایران تلافی کند، قیمت‌های جهانی نفت به شدت سقوط خواهد کرد.

با توجه به تحریم نفتی و مالی جمهوری اسلامی کاهش بهای نفت در بازار های جهانی حتی به میزان چند سنت، مستقیما بر درآمد دولت ایران که عملا با فروش قاچاق و ارزان نفت به چین، ترکیه و… تامین می شود اثر می گذارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا