حقوق بشر

احضار وکیل کارگران هفت تپه

فرزانه زیلابی در این خصوص گفته است: “ابلاغیه‌ای از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش برای اینجانب ارسال گردید مبنی بر این که به عنوان مطلع در شعبه سوم بازپرسی حضور یابم…
خبرگزاری هرانا – فرزانه زیلابی، وکیل مدافع اسماعیل بخشی، فعال کارگری با دریافت ابلاغیه‌ای به شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش احضار شده است. در این احضاریه از وی خواسته شده است که در تاریخ ۲۱ بهمن ماه در این شعبه حاضر شود.

خانم زیلابی در حالی باید امروز ۱۵ مرداد در شعبه ۲۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز حضور یابد، که بر خلاف رویه معمول، اتهام و دلیل احضار او در برگ احضاریه، ذکر نشده است.

سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپه با اشاره به در جریان بودن پرونده متهمان اعتراضات این شرکت در تهران، از احضار وکیل کارگران بازداشتی به اهواز انتقاد کرده و می‌نویسد:« این بی‌عدالتی در حالی اتفاق می‌افتد که وکیل کارگران هفت‌تپه، در اثنای رسیدگی به پرونده اسماعیل بخشی و دیگر کارگران هفت‌تپه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، ناگزیر باید در دادسرای اهواز برای احضار خودش حضور یابد. قوه قضاییه علاوه بر بی‌قانونی های مکرر در دادگاه کارگران هفت‌تپه، با احضار وکیل پرونده به دادگاه سعی در اعمال فشار بیشتر دارد.»

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه احضار فرزانه زیلابی وکیل کارگران هفت‌تپه را به شدت محکوم کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا