حقوق بشر

اصغر امیرزادگانی، فعال صنفی معلمان به حبس محکوم شد

اصغر امیرزادگانی، فعال صنفی معلمان توسط دادگاه های انقلاب و کیفری فیروزآباد به ۱۸ ماه حبس تعلیقی محکوم شد. جلسات دادگاه آقای امیرزادگانی در اواخر خردادماه برگزار شده بود….

به گزارش خبرگزاری هرانا، اصغر امیرزادگانی طی دو پرونده جداگانه در دادگاه انقلاب و دادگاه کیفری فیروزآباد به یک سال و نیم حبس تعلیقی محکوم شد.

یک منبع نزدیک به این فعال صنفی معلمان در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “آقای امیرزادگانی توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری فیروزآباد به اتهام “توهین به مقامات” به ۶ ماه حبس تعلیقی تا ۱۸ ماه و در دادگاه انقلاب این شهر نیز از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعلیقی تا ۲ سال محکوم شده است”.
روز سه شنبه ۲۸ خردادماه ۹۸، جلسه رسیدگی به اتهامات اصغر امیرزادگانی در دادگاه انقلاب شعبه فیروزآباد استان فارس و روز شنبه ۲۵ خردادماه نیز، بخش دیگری از اتهامات مطروحه علیه این فعال صنفی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان فیروزآباد برگزار شده بود.
در این جلسات اتهامات “توهین به مقامات دولتی”، “نشر اکاذیب” و “تبلیغ علیه نظام” علیه آقای امیرزادگانی مطرح شده بود.

اصغر امیرزادگانی روز شنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۸، در پی حضور در دادستانی دادسرای عمومی و انقلاب شهر فیروزآباد بازداشت و پس از تفهیم اتهام در تاریخ ۱ اردیبهشت ماه با تودیع قرار کفالت تا پایان مراحل دادرسی بصورت موقت آزاد شده بود.

وی در تاریخ ۲ اردیبهشت‌ماه با نیز دریافت ابلاغیه به دادستانی دادسرای فیروزآباد احضار شده بود.

لازم به یادآوری است که اصغر امیرزادگانی پیشتر در تاریخ ۲۴ مهرماه سال گذشته با شائبه ارسال عکس و ویدئو به رسانه‌های خارج از کشور به مدت دو روز بازداشت شده بود. وی با رد این اتهامات و با تودیع قرار کفالت به مبلغ ۳۰ میلیون تومان بصورت موقت آزاد شد و سپس قرار منع تعقیب وی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب فیروزآباد صادر شده بود. اما با شکایت دادستانی این پرونده مجدد به جریان افتاده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا