بین‌المللی

کوبا تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ونزوئلا را محکوم کرد

وزیر خارجه کوبا تحریم‌های اخیر آمریکا علیه کاراکاس را محکوم کرد و آن را اقدامی دیگر برای ضربه زدن به مردم ونزوئلا و سرقت منابع این کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، برونو رودریگز (Bruno Rodríguez) وزیر خارجه کوبا امروز سه شنبه در واکنش به تحریم های اخیر آمریکا علیه ونزوئلا این اقدام واشنگتن را به شدت محکوم کرد.

وزیر خارجه کوبا در پیامی توئیتری در این خصوص نوشت: تحریم اخیر آمریکا به اقدامی دیگر برای ضربه زدن به مردم ونزوئلا و سرقت منابع این کشور است.

وی در ادامه با مردم ونزوئلا ابراز همدردی کرد و خواستار پایان یافتن تلاش های سلطه جویانه امپریالیسم شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر فرمان ضبط و بلوکه کردن همه اموال و دارایی‌هایی را که دولت ونزوئلا در ایالات متحده دارد، صادر کرد- اقدامی که با هدف براندازی نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری این کشور آمریکای لاتین از قدرت انجام می‌شود.

این اقدام بسیار فراتر از موارد قبلی همچون اعمال تحریم بر شرکت ملی نفت ونزوئلا، تحریم بخش اقتصادی یا دهها مقام رسمی این کشور است.

بنابر اعلام کاخ سفید، همه دارایی‌های دولت ونزوئلا و سود حاصل از آنها بلوکه شده و احتمال انتقال، پرداخت، صدور، برداشت یا هرگونه معامله دیگری با آنها وجود ندارد.

به گفته برخی کارشناسان، دایره این اقدام به قدری وسیع است که بسیاری از متحدان دولت ترامپ را نیز متعجب کرده است.

این به منزله تحریم هر نوع تجارتی با ونزوئلا محسوب می‌شود.

ترامپ پنجشنبه گذشته تهدید کرد از قرنطینه ونزوئلا ابایی ندارد.

گفتنی است از تاریخ ۳ بهمن ۹۷، خوان گوایدو رهبر شورشیان ونزوئلا، با برخورداری از حمایت واشنگتن، مشروعیت مادورو را زیر سوال برد و عنوان ریاست‌جمهوری را از وی غصب کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا