گوناگون

درخواست ایران از دبیرکل سازمان ملل برای اقدام درباره تحریم ظریف توسط آمریکا

مجید تخت روانچی از دبیرکل سازمان ملل متحد خواسته است که « نقشی فعالانه» در «برخورد» با تحریم ظریف ایفا کند…

نماینده دائم رژیم ایران در سازمان ملل متحد سه‌شنبه ۱۵ مرداد در نامه ای به آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان، تحریم محمد جواد ظریف توسط آمریکا را «نقض فاحش اصول اساسی حقوق بین‌الملل» دانسته و خواستار مقابله دبیرکل سازمان ملل با این اقدام شده است.

مجید تخت روانچی در این نامه تحریم آمریکا علیه وزیر امور خارجه ایران را «اقدام غیرقانونی» و «نقض آشکار اصول اساسی حقوق دیپلماتیک، به ویژه اصل نقض ناپذیری مصونیت مقامات عالی رتبه خارجی، از جمله مصونیت وزرای امور خارجه، به عنوان یک هنجار و قانون پذیرفته شده جهانی دانست.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه ۹ مرداد در بیانیه‌ای اعلام کرد، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، را مورد تحریم قرار داده است.

چندی پیش، مقامات آمریکایی گفتند که در نظر است وزیر خارجه ایران تحریم شود اما تحریم او تنها هفته گذشته به اجرا گذاشته شد. روز دوشنبه این هفته، آقای ظریف در یک نشست خبری گفت که دلیل تحریم او رد دعوت مقامات آمریکایی برای مذاکره در دفتر رئیس جمهوری ایالات متحده بوده است.

مقامات آمریکایی ظریف را به دروغگویی متهم کردند و گفتند که او “نه وزیر خارجه، بلکه وزیر پروپاگاندای ایران، با ظاهر یک گوینده معقول است.”

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا