گوناگون

محیط زیست ۳۷ هکتار از مزارع و مراتع استان ایلام طعمه حریق شد

فرمانده انتظامی استان گفت: در ۷۲ گذشته ۳۷ هکتار از مزارع و مراتع استان طعمه حریق شد.

به گزارش ایلنا، سردار “نورعلی یاری” اظهار داشت: در پی تماس های مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش سوزی در چند نقطه استان، بلافاصله ماموران انتظامی جهت بررسی به مناطق اعلامی اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه در ۷۲ ساعت گذشته ۴ فقره آتش سوزی در سطح استان اتفاق افتاده است، افزود: طبق گزارش ماموران اعزامی به مناطق خسارت دیده، ۲۲ هکتار از محصولات کشاورزی و ۱۵ هکتار از منابع طبیعی به علت نامعلوم در آتش سوخته است.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: این آتش سوزی ها شامل ۵ هکتار از مراتع روستای “محمد قلی”، ۱۲ هکتار از مزارع روستای “جوب سرخ سفلی” ، ۱۰ هکتار از مزارع کشاورزی  و ۶ هکتار از مراتع منطقه “پشته” شهرستان  چرداول و ۴ هکتار از مراتع  اطراف روستای” بوستانه” ملکشاهی بوده است.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، سردار یاری در پایان با بیان اینکه تحقیقات پلیس برای مشخص شدن علل و عوامل این حوادث ادامه دارد، گفت: مراتع طبیعی متعلق به همه نسل ها است و پلیس در برخورد با کسانی که به صورت عمدی و یا سهوی مراتع و مزرارع را آتش می زنند به جد برخورد می کند، چراکه در فصل خشک شدن مراتع و مزارع نیاز است، همه جوانب احتیاط را رعایت کنند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا