گوناگون

چین و کوبا خواستار توقف مداخلات آمریکا در امور ونزوئلا شدند.

چین به اظهارات مشاور ترامپ درباره ونزوئلا واکنش نشان داد و خواستار عدم دخالت واشنگتن در امور داخلی این کشور شد.
به گزارش مهر به نقل از ­خبرگزاری فرانسه، «هووا چون یینگ»، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به ادعاهای «جان بولتون» مشاور ترامپ درباره ونزوئلا، این اظهارات را دخالت صریح در امور داخلی ونزوئلا عنوان کرد.

پیش از این «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید از چین و روسیه خواسته بود تا از مبادلات تجاری با دولت مادورو خودداری کنند.

سخنگوی وزارت خارجه چین این درخواست بولتون را به مثابه زورگویی دولت آمریکا عنوان کرده و از واشنگتن خواسته است تا از زورگویی دست بردارد.

هووا چون یینگ همچنین اعلام کرد که کشورش از آمریکا می خواهد به مردم ونزوئلا اجازه دهد تا خود درباره سرنوشت شان تصمیم بگیرند.

کوبا نیز همچنین تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ونزوئلا را محکوم کرد

وزیر خارجه کوبا تحریم‌های اخیر آمریکا علیه کاراکاس را محکوم کرد و آن را اقدامی دیگر برای ضربه زدن به مردم ونزوئلا و سرقت منابع این کشور دانست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، برونو رودریگز (Bruno Rodríguez) وزیر خارجه کوبا امروز سه شنبه در واکنش به تحریم های اخیر آمریکا علیه ونزوئلا این اقدام واشنگتن را به شدت محکوم کرد.

وزیر خارجه کوبا در پیامی توئیتری در این خصوص نوشت: تحریم اخیر آمریکا به اقدامی دیگر برای ضربه زدن به مردم ونزوئلا و سرقت منابع این کشور است.

وی در ادامه با مردم ونزوئلا ابراز همدردی کرد و خواستار پایان یافتن تلاش های سلطه جویانه امپریالیسم شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر فرمان ضبط و بلوکه کردن همه اموال و دارایی‌هایی را که دولت ونزوئلا در ایالات متحده دارد، صادر کرد- اقدامی که با هدف براندازی نیکلاس مادورو رئیس‌جمهوری این کشور آمریکای لاتین از قدرت انجام می‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا