بین‌المللی

آمریکا بنیان اقتصاد ونزوئلا را هدف قرار داده است

یک مقام ارشد ونزوئلا تاکید کرد که امریکا با محاصره اقتصادی و مالی علیه کاراکاس به دنبال این است به صورت ساختاری و بنیادین به اقتصاد ونزوئلا ضربه بزند.

به گزارش خبرگزاری پرنسالاتینا، “طارق الصعب” دادستان کل ونزوئلا روز گذشته تاکید کرد که حکم اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه کاراکاس یک نقض جدی حقوق مردم ونزوئلاست.

این مقام ارشد ونزوئلا در ادامه عنوان کرد که دولت کاراکاس شکایتی از این حکم دولت ترامپ به بخش حقوق بشر سازمان ملل ارجاع داده است.

اظهارنظر دادستان کل ونزوئلا در مورد این اقدام کاخ سفید در حالی مطرح شده است که میشله باشلت رئیس امور حقوق بشر سازمان ملل نیز اخیرا به شدت از تحریم های اخیر آمریکا علیه ونزوئلا انتقاد کرد. کیمسیونر ارشد سازمان ملل در امور حقوق بشر ضمن انتقاد از تحریم های اخیر آمریکا علیه ونزوئلا عنوان کرد که این تحریم ها شرایط نامساعد مردم آسیب پذیر این کشور منطقه آمریکای لاتین را تشدید خواهد کرد.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است؛ بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است. طی سال‌های گذشته دستکم سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) “خوان گوایدو” رئیس مجمع ملی ونزوئلا با شروع مجدد دولت “نیکولاس مادورو”، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سوال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا