ورزشی

خبرهایی از جهان ورزش

تیم ملی والیبال ایران از صعود به المپیک در مرحله نخست بازماند. همچنین اعزام تیم ملی کشتی زنان ایران به بازی‌های جهانی هنرهای رزمی با اما و اگر روبه رو شده و کمیته ملی المپیک اقدامی برای اعزام ملی‌پوشان انجام نداده است.

سرمربی تیم ‌ملی والیبال ایران:گفته بودم شرایط خوبی نداریم!

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از نخستین مرحله رقابت‌های انتخابی المپیک به مصاف تیم ملی روسیه رفت و با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد.
به گزارش ایسنا، ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۱۹ در روسیه، به مصاف تیم میزبان رفت که با نتیجه ۳ بر صفر (۲۵-۱۹، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۳) نتیجه را واگذار کرده و موقتا از راهیابی به المپیک باز ماند…

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال ایران پس از باخت ۳ بر صفر برابر تیم ملی روسیه در مسابقات مرحله اول انتخابی المپیک و عدم صعود به این رقابت‌ها گفت: ۳ بر صفر باختیم اما بازی نزدیکی با روسیه انجام دادیم. روسیه قهرمان لیگ ملت‌ها بوده و بسیار قوی است. در هر سه ست بازی نزدیکی بود و ست‌های اول و دوم را خوب شروع کردیم. در ست سوم هم ابتدا خوب بودیم. روسیه در سرویس بی‌نقص بود.

او با بیان این که روسیه بهتر از ایران بود، افزود: متاسفانه شانس صعود به المپیک را با وجود شانس زیاد در این مرحله از دست دادیم اما ما همچنان تلاش خود را ادامه خواهیم داد تا به نتیجه مد نظر برسیم.سرمربی تیم‌ ملی والیبال ایران در پایان نشست گفت: همان طور که گفته بودم، شرایط خوبی برای این مسابقات نداشتیم و بازیکنان از نظر بدنی آماده نبودند. با این حال تلاش کردیم بهترین عملکرد را داشته باشیم ‌ولی روسیه بهتر بود و صعود کرد.

آیا کمیته ملی المپیک از دختران کشتی‌گیر حمایت می‌کند؟

اعزام تیم ملی کشتی بانوان ایران به بازی‌های جهانی هنرهای رزمی با اما و اگر روبه رو شده و با وجود زمان کم تا آغاز این رقابت‌ها، هنوز کمیته ملی المپیک اقدامی برای اعزام ملی‌پوشان انجام نداده است.

به گزارش ایسنا، بازی‌های جهانی هنرهای رزمی ۲۰۱۹ شهریورماه در کره جنوبی برگزار می‌شود و قرار بوده تیم ملی کشتی آلیش بانوان ایران نیز به عنوان یکی از رشته‌های اعزامی ایران در این رقابت‌ها باشد بر همین اساس ملی‌پوشان کشتی بانوان از تیرماه اردوهای آماده سازی خود را به صورت مداوم و شبانه روزی آغاز کردند و هم اینک نیز برای حضور در این رویداد در اردو به سر می برند اما برخی صحبت‌ها مبنی بر احتمال لغو حضورشان در بازی‌های جهانی هنرهای رزمی باعث نگرانی بانوان کشتی گیران شده است.

طبق گفته ستاره اسماعیلی سرمربی تیم ملی کشتی آلیش بانوان هزینه اعزام به این مسابقات باید توسط کمیته ملی المپیک پرداخت شود و قرار بود سه ملی‌پوش در اوزان ۵۵، ۶۰ و ۶۰+ کیلو گرم به این بازی‌ها اعزام شوند.

اما گویا کمیته المپیک قصد اعزام ملی‌پوشان کشتی را ندارد چرا که تاکنون هیچ اقدام مشخصی برای اعزام این تیم انجام نداده است. تیم کوراش به عنوان یکی دیگر از رشته‌ها هشتم شهریور ماه اعزام می‌شود اما بانوان کشتی‌گیر چشم انتظار تصمیم کمیته ملی المپیک هستند.

با این وجود مریم منظمی، نایب رئیس بانوان فدراسیون کشتی در این مورد به ایسنا گفت:” اعزام تیم لغو نشده است، بولتن اصلی مسابقات را داریم اما دعوتنامه از کره جنوبی دریافت نکردیم و تاکنون خبری مبنی بر لغو اعزام تیم ملی نشنیدم.”

با توجه به پتانسیل بالای کشتی بانوان ایران، انتظار بر این است که کمیته ملی المپیک از بانوان کشتی گیر حمایت کرده و با فراهم ساختن زمینه‌های اعزام به پیشرفت آنها کمک کند. علاوه بر این، اعزام سه کشتی‌گیر هزینه چندانی برای کمیته ندارد و باید دید که چه تصمیمی در این مورد اتخاذ می‌کند.

۲مدال طلا برای احمدیان در مسابقات تنیس روی میز جوانان هنگ کنگ

ملی پوش تنیس روی میز ایران در مسابقات جوانان هنگ کنگ قهرمان جدول انفرادی و دو نفره شد.به گزارش ایسنا، در مسابقات تنیس روی میزنوجوانان و جوانان هنگ کنگ ، ایران توانست صاحب دومدال طلا در رده جوانان شود.

امین احمدیان، نماینده ایران در فینال انفرادی و دو نفره موفق به شکست حریفانش شد و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

احمدیان در جدول دونفره با یک بازیکن تایلندی هم تیمی بود.

نتایج احمدیان به شرح زیر است:

*جدول انفرادی

مرحله نیمه نهایی: امین احمدیان ۴ – هوانگ چینگ از چین تایپه ۳

فینال: احمدیان ۴- پانگ از سنگاپور۱

*جدول دو نفره

تیم احمدیان و یاناپونگ از تایلند ۳ – تیم چین تایپه ۲

فینال: تیم احمدیان و یاناپونگ ۳ – تیم کره جنوبی ۱

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا