گوناگون

معضل فراگیر اعتیاد

اعتیاد در زمرهٔ آسیب‌های اجتماعیِ برآمده از سیاست‌های ضدمردمی نظام جمهوری اسلامی است، آسیبی که حیات جامعه را به‌شدت تهدید می‌کند. اعتیاد به مواد مخدر به‌گونه‌ای که اکنون رواج دارد، اگر نگوییم مهم‌ترین، باید بگوییم یکی از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی به‌شمار می‌رود و به‌مراتب بالاتر از آسیب‌هایی دیگر همچون طلاق، کودکان خیابانی، زنان ویژه، خودکشی، سرقت و فرار از خانه طبقه‌بندی می‌شود، زیرا آسیب‌های اخیر خود به‌طورِ عمده معلول اعتیادِ روبه افزایش در جامعه است…

شیوع ۵.۴ درصدی مواد مخدر در ایران: دانشجویان ۴.۷ ، دانش‌آموزان ۲.۱ درصد/ تولید مواد مخدر از ۲۰۰ تن در سال ۲۰۰۱ میلادی به ۹ هزار تن در سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده و به تبع افزایش تولید مواد مخدر، مصرف آن نیز افزایش یافته است.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: میزان شیوع مواد مخدر در ایران ۵.۴ درصد است که باید برای مقابله با افزایش این میزان، اتحاد و مشارکت مردمی در امر مبارزه به مواد مخدر در سطح جامعه افزایش یابد.

سردار اسکندر مومنی روز چهارشنبه در همایش یاری‌گران زندگی در ارومیه افزود: نرخ شیوع مواد مخدر در بین دانش‌آموزان ۲.۱ درصد و در بین دانشجویان نیز ۴.۷ درصد است.

وی افزود: این آمار در آذربایجان‌غربی ۲.۵ درصد در کل جامعه، زیر یک درصد در بین دانش‌آموزان و ۲.۱ درصد در بین دانشجویان است.

وی اظهار داشت: گرایش و تمایل به مواد مخدر در آذربایجان‌غربی پنج درصد افزایش یافته است و این امر هشدار و تلنگر جدی برای ماست.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تاکید کرد: تولید مواد مخدر از ۲۰۰ تن در سال ۲۰۰۱ میلادی به ۹ هزار تن در سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده و به تبع افزایش تولید مواد مخدر، مصرف آن نیز افزایش یافته است.

سردار مومنی گفت: ۵۵ درصد طلاق‌های ثبت شده در کشور به اعتیاد وابسته است و همچنین ۷۰ درصد زندانیان کشور با مواد مخدر مرتبط هستند.

ایرنا

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا