گوناگون

سکوت بریتانیا درباره صدور حکم توقیف نفت کش ایران از سوی آمریکا

انگلیس و دولت محلی ان در جبل الطارق تاکنون به صدور حکم توقیف ابرنفتکش «گریس ۱» از سوی ایالات متحده واکنشی نشان نداده اند.

یورو نیوز -ایالات متحده آمریکا روز جمعه از صدور حکم توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران خبر داد. این حکم در حالی صادر شده است که دستگاه قضایی جبل الطارق روز پنجشنبه از رفع توقیف نفتکش ایرانی خبر داد و آخرین گزارش ها از تدارک و آماده شدن این کشتی نفتی برای ترک آب های جبل الطارق در روز یکشنبه حکایت داشت.

وزارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه ای کشتی ایرانی را به حمل غیر قانونی و قاچاق سوخت به سوریه متهم و تاکید کرده است که این اقدام «با هماهنگی سپاه پاسداران ایران صورت گرفته» که پیشتر از سوی آمریکا در فهرست سازمان های «تروریستی» جای گرفته بود.

به نظر می رسد با صدور حکم توقیف ابرنفتکش حامل نفت ایران از سوی آمریکا بحرانی که شش هفته پیش با توقیف «گریس ۱» آغاز شد تنها وارد مرحله جدیدی شده و پایان نیافته است. بریتانیا و دولت محلی جبل الطارق تاکنون به صدور حکم توقیف ابرنفتکش «گریس ۱» از سوی ایالات متحده واکنشی نشان نداده اند.مشخص نیست که آیا واشنگتن از دولت جبل الطارق درخواست کرده است که حکم توقیف «گریس ۱» را اجرا کند یا خیر…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا