گوناگون

ترامپ همچون هیتلر است

رئیس‌جمهور ونزوئلا، اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا در اعمال فشار علیه دولت کاراکاس را با اقدامات آدولف هیتلر رهبر نازی‌‌های آلمان مقایسه کرد….
نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا، اقدامات دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در اعمال فشارهای اقتصادی علیه کاراکاس را با اقدامات آدولف هیتلر رئیس آلمان نازی مقایسه کرد. بنا به گزارش روزنامه «ال پریودیکو»، وی در یک سخنرانی در پایتخت ونزوئلا در خصوص تحریم‌های آمریکا علیه دولت خود گفت: آنها کم‌وبیش، اقداماتی را علیه ما انجام می‌دهند که نازی‌ها در دهه ۱۹۴۰ علیه مردم اروپا انجام دادند، اقداماتی که نازی‌ها با یهودیان انجام دادند و من آن را محکوم می‌کنم. رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین از طرح خود برای مقابله با برنامه دولت ترامپ برای محاصره دولت ونزوئلا خبر داد، البته جزئیاتی از آن را فاش نکرد.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن‌ماه سال گذشته در اقدامی غیرقانونی خوان گوآیدو، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به‌عنوان رئیس‌جمهور موقت این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چندماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند. واشنگتن اخیرا در ادامه سیاست‌های خود برای تحت فشار قرار دادن مادورو برای کناره‌گیری از قدرت، تهدید کرده است که ونزوئلا را در محاصره کامل اقتصادی قرار دهد که مادورو نیز هشدار داده است که در چنین شرایطی برای تقابل نظامی و نبرد آمادگی دارد.

این اولین‌بار نیست که رئیس‌جمهور ونزوئلا، ترامپ را با هیتلر مقایسه می‌کند. در نوامبر گذشته نیز در اظهاراتی گفت که دونالد ترامپ نیز همچون هیتلر که یهودیان را آزار می‌داد، مردم ونزوئلا را آزار می‌دهد. هفته گذشته، رئیس‌جمهور ونزوئلا، از هموطنان خود خواست تا به سیاست‌های خصمانه دولت ترامپ اعتراض کنند و تاکید کرد که نامه‌ای به امضای میلیون‌ها تن از مردم ونزوئلا در محکوم‌کردن تحریم‌های آمریکا علیه کاراکاس به سازمان ملل خواهد فرستاد. آمریکا اوایل ماه جاری میلادی، دور جدیدی از تحریم‌ها را علیه دولت ونزوئلا معرفی کرد و جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز اعلام کرد که تحریم‌ علیه نهادها و شخصیت‌های دولتی ونزوئلا، پیام مستقیمی به تمامی آنهایی است که از مادورو حمایت می‌کنند. دولت ونزوئلا نیز این تحریم‌ها را یک تهاجم جدی دیگر از سوی دولت ترامپ از طریق تروریسم اقتصادی علیه مردم ونزوئلا خواند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا