گوناگون

شمخانی: ایران تمایل نظامی برای نابودی اسرائیل ندارد

دبیر شورای عالی امنیت ملی در مصاحبه‌ای با شبکه «ان. بی. سی نیوز» تأکید کرد سیاست‌های امریکا، ایران را به زانو درنخواهد آورد.

به گزارش ایرنا، علی شمخانی در این گفت‌وگو امریکا را متجاوز و عامل اصلی تنش در منطقه خواند و هشدار داد که «امریکا باید عاقلانه عمل کند.»

به گفته وی، هدف تحریم‌ها، مذاکره نیست بلکه وادار کردن ما به تسلیم است. تا زمانی که امریکا این رویکرد را در پیش بگیرد ایران هرگز به دنبال مذاکره نخواهد بود. شمخانی با بیان اینکه خود وی مخالف امضای توافق برجام بوده، گفت: من فقط از دیدگاه‌های ملتم یعنی مردم ایران تبعیت می‌کنم.

وی افزود: در خیابان‌های تهران قدم بزنید. خواهید دید که مردم ما چقدر بانشاط هستند و متوجه خواهید شد [امریکا] به آنچه می‌خواسته، نرسیده است.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی همچنین گفت که ایران «تمایلی نظامی» برای نابودی اسرائیل ندارد و مردم فلسطین درباره سرنوشت اسرائیل تصمیم‌گیری خواهند کرد.

شمخانی به ان. بی. سی نیوز گفت که اگر امریکا و ایران وارد درگیری نظامی شوند، ایران ابزارهای متعددی در اختیار دارد، از جمله جنگ نیابتی. وی تأکید کرد در صورت وقوع جنگ، امریکا و متحدان منطقه‌ای آن در «وضعیت بدی» قرار خواهند گرفت.

.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا