گوناگون

حقوق ۱۳۰ هزار کارگر معوق شده است

آمار مربوط به اطلاعات بنگاه‌های مشکل‌دار حاکی از آن است که ۱۳۰هزارو ۴۰۰ کارگر در کل کشور حقوق معوق دارند که این کارگران در هزارو ۱۹۳ بنگاه کشور مشغول به کار هستند….

به گزارش مهر، بر اساس آخرین آمار از وضعیت فعالیت بنگاه‌های مشکل‌دار در کل کشور منتهی به خرداد ماه امسال، هزارو ۲۶۲ بنگاه مشکل‌دار در کشور فعالیت می‌کنند.در حوزه حقوق معوق، هزارو ۱۹۳ بنگاه در سطح کشور دستمزد نیروی کار خود را با تأخیر چندماهه پرداخت کردند یا همچنان بعد از ماه‌ها پرداخت نکرده‌اند.اطلاعات به‌دست‌آمده از وضعیت حقوق معوق کارگران نشان می‌دهد در ۳۱ استان کشور بنگاه‌های دارای حقوق معوق وجود دارند و در مجموع دستمزد ۱۳۰هزارو ۴۱۳ نیروی کار در سطح کشور از یک ماه و بیشتر پرداخت نشده است.بررسی آمار به تفکیک هر استان نیز حاکی از آن است که بنگاه‌های اقتصادی استان تهران با حقوق معوق ۱۷هزارو ۲۷۱ کارگر در صدر قرار دارند که این حجم از حقوق معوق نیروی کار مربوط به ۳۰ بنگاه اقتصادی است.

پس از تهران، بنگاه‌های اقتصادی استان مرکزی بیشترین حقوق معوق را در سطح کشور دارند به طوری که حقوق ۱۰هزارو ۲۷۱ نیروی کار در ۶۱ بنگاه اقتصادی در این استان با تعویق در پرداخت مواجه شده است.علاوه بر این در استان هرمزگان پرداخت حقوق هشت‌هزارو ۶۶۵ کارگر شاغل در ۷۱ بنگاه اقتصادی با تأخیر مواجه شده است.

استان خوزستان نیز در زمره استان‌های دارای بیشترین کارگر با دستمزدهای معوق قرار دارد. در این استان هشت‌هزارو ۱۷۵ نیروی کار که فقط در ۱۸ بنگاه اقتصادی فعالیت دارند، با تعویق در پرداخت حقوق مواجه شده‌اند.همچنین هشت‌هزارو ۱۳۴ نیروی شاغل در ۳۵ بنگاه اقتصادی استان آذربایجان شرقی دستمزد معوق دارند. در استان فارس نیز تعداد هفت‌هزارو ۹۰۴ نیروی شاغل در ۱۲۳ کارگاه و بنگاه اقتصادی حقوقشان معوق شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا