گوناگون

بازنشستگان اغلب شرمندگی را با خانواده خود تقسیم می‌کنند

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران خطاب به مسوولان و دولتمردانی که مدعی کاهش قیمت‌ها هستند، گفت: یا آقایان خرید نمی‌کنند و از قیمت‌ها خبر ندارند، یا در رویا زندگی می‌کنند و از واقعیت‌ها فاصله گرفته‌اند و یا می‌خواهند سوءمدیریت خودشان را توجیه کنند و شعار می‌دهند….

علی‌اکبر عیوضی با انتقاد از اظهارات اخیر دولتمردان مبنی بر پایین آمدن تورم و کنترل آن در دو ماه آینده به خبرنگار ایلنا گفت: نظرات هر شخصی برای خودش محترم است اما وقتی مسئولان، معاونان، وزرا، مشاوران و روسا اعلام می‌کنند که تورم پایین آمده به اندازه‌ای تعجب‌برانگیز است که شنونده گمان می‌کند آنها در ایران زندگی نمی‌کنند.

وی با طرح این پرسش که مگر دولتمردان و مسئولان از همان مغازه‌های خرید نمی‌کنند که دیگر اقشار جامعه، گفت: وقتی آقایان صحبت از کاهش تورم می‌کنند تنها یک دلیل دارد و آن اینکه آقایان نه خودشان خرید می‌کنند و نه اعضای خانواده‌شان برای خرید می‌روند و به نظر می‌رسد کالاها را با قیمت بسیار مناسب در اختیارشان می‌گذارند که سخن از ارزانی می‌گویند یا شاهد حقوق‌هایی دریافت می‌کنند که خرج این مبالغ برایشان هیچ اهمیتی ندارد.

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران با تاکید بر اینکه تورم در کشور هرگز پایین نیامده است، گفت: وقتی دلار سه هزار تومانی در ابتدای دولت ۱۲ هزار تومان شده، آیا تورم پایین آمده است؟

وی خطاب به دولتمردانِ مدعی کاهش تورم گفت: کسی باید ادعای کاهش تورم را داشته باشد که در خیابان‌ها بگردد و با دردِ دل مردم آشنا باشد. مدعیِ ارزانی باید با مردم صادق باشد و پای درد دلشان بنشیند تا متوجه شود مردم چگونه با سیلی صورتشان را سرخ نگاه می‌دارند.

عیوضی با تاکید بر اینکه اولین فشاری که به مردم وارد می‌شود در مورد نیازهای خوراکی است، گفت: گوشت کیلویی ۳۰ هزار تومان به ۱۰۰ هزار تومان رسیده کجای این عدد بیانگر کاهش است؟ مرغ کیلویی ۴ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان رسیده و تن ماهی سه هزار تومانی به ۱۵ هزار تومان رسیده است، حال آقایان چگونه ادعای کاهش قیمت‌ها دارند؟!

وی با اشاره به بالا رفتن قیمت بسیاری از کالاهای اساسی از جمله رب، حبوبات، برنج، لبنیات و… گفت: کدام کالا را سراغ دارید که در یک سال گذشته بیش از ۱۵۰ درصد افزایش نداشته باشد؟ چگونه آقایان ادعا می‌کنند که تورم پایین آمده است؟

عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان تهران با طرح این پرسش که تاکنون کدامیک از مسوولان یا همسر و فرزندشان در صف خرید دیده شده‌اند، گفت: کدام مسئولی برای خرید گوشت یخ‌زده از شب تا صبح مقابل فروشگاه‌ها وقت تلف کرده و قبل از آنکه نوبتش برسد به او گفته‌اند که گوشت تمام شده، برو فردا بیا؟!

وی با تاکید بر اینکه تورم بالاست و مردم تحت فشار شدید اقتصادی قرار دارند، گفت: البته تورم و گرانی برای کسانی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند، هیچ معنایی ندارد اما بازنشسته‌ای که در آخر هفته دختر و پسرش به همراه داماد و عروس و نوه‌هایش به دیدارش می‌آیند و ماهیانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرد و توان خرید میوه ندارد، گرانی و تورم را با گوشت و پوستش درک می‌کند.

عیوضی با تاکید بر اینکه بازنشستگان در بسیاری از موارد شرمندگی را با دیگر اعضای خانواده خود تقسیم می‌کنند، گفت: وقتی مسئولان مقابل این بازنشستگان می‌نشینند و سخن از کاهش تورم می‌گویند، تنها حسی که به این بازنشسته و اعضای خانواده‌اش دست می‌دهد این است که او و اقشار آسیب‌پذیر اصلا دیده نمی‌شود.

وی با انتقاد از اظهارات اخیر دولتمردان مبنی بر کنترل تورم در ماه‌های آینده گفت: کافی است قیمت همه کالاها و اجناس را بررسی کنیم؛ آنگاه متوجه می‌شویم که نه تنها قیمت‌ها پایین نیامده بلکه حتی ثابت هم نمانده و همه روزه شاهد افزایش گرانی و تورم کمرشکن برای اقشار آسیب‌پذیر هستیم.

عیوضی با ابراز تاسف از اینکه درک متقابلی بین مردم و مسئولان وجود ندارد، گفت: بازنشسته‌ای که با حقوق یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی توان اداره خانواده‌اش را ندارد و دایم سرش را مقابل اعضای خانواده‌اش پایین می‌اندازد، به خوبی می‌فهمد تورم یعنی چه؟

ایلنا

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا