اخبار

حضور ظریف در محل برگزاری نشست گروه ۷

مقامات فرانسوی گفت و گوهای ظریف و لودریان را تلاش برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا اعلام کردند.درهمین حال وزیر خزانه‌داری آمریکا در واکنش به ورود وزیر امور خارجه ایران به مکان برگزاری اجلاس گروه ۷، آمادگی واشنگتن برای مذاکره با ایران را اعلام کرد.

گفت‌وگوهای گسترده در حاشیه نشست گروه ۷

ایرنا – خبرگزاری های غربی در خبری فوری از آغاز گفت وگوی محمد جواد ظریف و ژان ایو لودریان وزرای خارجه ایران و فرانسه خبر دادند.

بنابر این گزارش ها، یک مقام کاخ الیزه روز یکشنبه با بیان این مطلب که برنامه ای برای دیدار میان وزیر خارجه ایران و مقامات آمریکایی وجود ندارد، از انجام گفت و گوهای وزرای خارجه ایران و فرانسه خبر داد.

این مقام الیزه محور گفت و گوهای ظریف و لودریان را تلاش برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا اعلام کرد. هواپیمای حامل وزیر خارجه ایران ساعاتی پیش در فرودگاه شهر بیاریتز، محل برگزاری اجلاس سران گروه ۷ به زمین نشست.

«سید عباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: «به دعوت لودریان وزیر امور خارجه فرانسه، دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای ادامه رایزنی‌ها درخصوص ابتکارات اخیر میان روسای جمهور ایران و فرانسه، وارد شهر بیاریتز محل برگزاری اجلاس سران گروه هفت شد.»

وی ادامه داد: «در این سفر با هیات آمریکایی ملاقات یا مذاکره‌ای صورت نخواهد گرفت.»موسوی همچنین در گفت و گویی اعلام کرد که وزیر امور خارجه پس از توقف کوتاه در شهر بیاریتز، امشب مجدد به تهران بازمی‌گردد تا در راس هیاتی سیاسی عازم پکن شود.

در همین حال یک خبرنگار غربی در این باره نوشت که رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به گزارش ها در خصوص حضور ظریف در بیاریتز فرانسه اظهار نظری نکرد.

همچنین ظریف وزیر خارجه ایران یکشنبه شب تصاویری از دیدار خود با رئیس جمهوری و وزیر خارجه فرانسه منتشر کرد و در توئیتر نوشت: راه پیش رو دشوار است اما ارزش امتحان کردن دارد.

ظریف در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرد: دیپلماسی فعال ایران در راستای تحقق تعامل سازنده ادامه می‌یابد.وی افزود: پس از گفت‌وگوهای گسترده با ژان ایو لودریان و وزیر دارایی فرانسه، با امانوئل مکرون در حاشیه نشست گروه هفت دیدار کردم. پس از آن جلسه توجیهی مشترکی با انگلیس و آلمان داشتم…

ظریف روز جمعه به دعوت رسمی فرانسه و برای بررسی آخرین وضعیت پیشنهاد مطرح شده از سوی فرانسه به پاریس رفت و با مکرون و لودریان دیدار و گفت‌وگو کرد.

منوچین آمادگی ترامپ برای مذاکره با ایران را اعلام کرد!

ایرنا – «استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا روز یکشنبه در واکنش به ورود «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان به مکان برگزاری اجلاس گروه ۷، آمادگی واشنگتن برای مذاکره «بی قید و شرط» با ایران را اعلام کرد.

به گزارش فرانس ۲۴، وی گفت که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قبلا گفته است اگر ایران «بخواهد بنشیند و مذاکره کند، ‌ وی پیش شرطی (برای مذاکرات) نخواهد گذاشت.»…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا