گوناگون

ادامه اعتراضات کارگران هپکوی اراک

کارگران هپکوی اراک در اعتراض به خصوصی سازی و بلاتکلیفی وضعیت شرکت و معوقات مزدی مقابل دفتر نماینده مجلس در اراک تجمع کردند.

ایلنا – کارگران هپکوی اراک ۱۱ صبح -۳شهریور- با حضور مقابل دفتر نماینده … اراک در مجلس شورای اسلامی؛ به بلاتکلیفی وضعیت سهامداری و مدیریت شرکت و معوقات مزدی و مشکلات بیمه‌ای اعتراض کردند.

کارگران شاغل در شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکوی اراک می‌گویند: به علت پایین آمدن تولید در سال ۹۸ و کم‌کاری سهامدار و شیوه مدیریتی که سازمان خصوصی‌سازی آن را پیشه کرده نگران امنیت شغلی خود هستیم. در ماه‌های اخیر به دلیل نبود کار ، کارفرما مرخصی اجباری و بدون حقوق به کارگران تحمیل کرد که موجب نگرانی پرسنل شد.

طبق اظهارات کارگران؛ بعد از گذشت ۵ ماه از سال؛ کارگران تنها دستمزد کامل یک ماه و علی‌الحساب ماه‌های فروردین و اردیبهشت را دریافت کرده‌اند. اعتراض کارگران هپکوی اراک عدم دریافت دستمزد تیر و مرداد ماه است.

به گفته برخی از این کارگران مدیریت کارخانه چندان پیگیر تولید در هپکو نیست و با گذشت ۵ ماه از سال هنوز هیچ دستگاه جدیدی تولید نشده و یکی از دلایل تجمع‌ کارگران اعتراض به اهلیت دادن به احمدپور خریدار شرکت هپکو توسط علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا