گوناگون

ترامپ: اگر شرایط فراهم شود با روحانی ملاقات می‌کنم

به گفته امانوئل ماکرون شرایط دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا فراهم شده است. وی افزود که حسن روحانی و دونالد ترامپ می توانند به توافق دست پیدا کنند.

یورو نیوز-دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می گوید اگر شرایط دیدار با حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران فراهم شود آماده است که با او ملاقات کند.رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: «ایران آن کشوری نیست که دو سال و نیم بوده است.»دونالد ترامپ تاکید کرد که ایران «ظرفیت» زیادی دارد و واشنگتن به دنبال تغییر رژیم ایران نیست.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه ابراز امیدواری کرد که حسن روحانی، همتای ایرانی وی طی هفته های آینده با دونالد ترامپ دیدار کند.رئیس جمهوری فرانسه گفت: «در دور روز گذشته بحث کردیم. ایران باید رفتار مسئولانه داشته باشد. هرگز نباید سلاح هسته ای داشته باشد.»

امانوئل ماکرون با اشاره به سخنان روز دوشنبه حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران ابراز امیدواری کرد که حسن روحانی در هفته های آتی با دونالد ترامپ، همتاس آمریکایی خود دیدار کند. رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که نشست گروه هفت و حضور محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در بیاریتز دستاوردی نداشته اما پیشرفت هایی از نظر «فنی» حاصل شده است.

به گفته امانوئل ماکرون شرایط دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا فراهم شده است. وی افزود که حسن روحانی و دونالد ترامپ می توانند به توافق دست پیدا کنند.امانوئل ماکرون در ابتدای سخنان خود از رویکرد «مثبت» شرکت کنندگان در نشست گروه هفت سخن گفت.نشست سال آینده اجلاس گروه هفت در آمریکا برگزار خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا