گوناگون

شهردار قاتل، آزاد شد

محمدعلی نجفی، متهم پرونده قتل همسرش ساعاتی پیش با تودیع وثیقه از اوین آزاد شد.
به گزارش ایسنا، محمدعلی نجفی ساعاتی پیش با تودیع وثیقه از اوین آزاد شد.

میترا استاد – همسر دوم محمدعلی نجفی شهردار سابق تهران- صبح روز سه شنبه ۷ خردادماه با شلیک گلوله به قتل رسید و عصر همان روز نجفی به قتل همسرش اعتراف و انگیزه خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

این در حالیست که محمود علیزاده طباطبایی، وکیل معزول شهردار سابق تهران اظهار داشت که نجفی میترا استاد همسر دومش را به قتل نرسانده و مقتول با سلاح دیگری به قتل رسیده است.

بدون معامله‌ای با خون خواهرم، «نجفی» را بخشیدیم

برادر میترا استاد می‌گوید محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران که به جرم قتل همسر دوم خود، به قصاص محکوم شده بود، را بخشیده‌اند.

مسعود استاد بامداد چهارشنبه ۲۳ مردادماه با انتشار یک پست در صفحه اینستاگرامی خود نوشت که «به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور و همچنین وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان، آقای محمدعلی نجفی را بخشیدیم و از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم که هیچ معامله ای با خون آن بزرگوار نکردیم.»

بردار میترا استاد در این پست اینستاگرامی از کسانی که آن‌ها را «بزرگان کرمانشاه و کشور» معرفی کرده و برای این بخشش پادرمیانی کرده‌اند، نامی نبرده است.

همچنین نام مهیار صفری پسر میترا استاد نیز در این پست دیده می‌شود که به عنوان یکی از افراد واسطه‌گر برای بخشش قصاص آقای نجفی معرفی شده است.

مسعود افرازه یکی از وکلای مدافع اولیای دم میترا استاد نیز در گفت‌وگو با ایسنا از اعلام رضایت برادر میترا استاد از نجفی خبر داد.

پیشتر اخباری درباره رضایت خانواده استاد در صورت دریافت مبلغ ۱۰ میلیارد تومان و صرف‌نظر کردن آن‌ها از قصاص منتشر شد، اما برادر میترا استاد این خبرها را تکذیب کرده بود.

میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی، روز سه‌شنبه ۷خرداد با شلیک گلوله به قتل رسید. ساعاتی پس از انتشار این خبر محمدعلی نجفی به قتل همسرش اعتراف کرد، اما گفت که «من به قصد کشتن نرفتم و می‌خواستم بترسانمش.»

محمدعلی نجفی همچنین گفته بود که یکی از «نهادهای امنیتی» سخنان او را شنود می‌کرد و در اختیار میترا استاد، همسر دوم نجفی، قرار می‌داد. وزارت اطلاعات به گفته‌های نجفی واکنش نشان داد و آن را تکذیب کرد.

پیش از این اتهامات آقای نجفی «قتل عمد» میترا استاد، «حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز» و «ایراد صدمه بدنی عمدی» با تقاضای اولیای دم مبنی بر قصاص اعلام شده بود.

در پی قتل میترا استاد، دادگاه اتهام قتل عمد از سوی نجفی را «محرز» دانسته و با توجه به تقاضای خانواده مقتول، حکم به قصاص نجفی داده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا