گوناگون

اعتراف دیگر؛ این بار از مجلس خبرگان

یک عضو مجلس خبرگان رهبری ایران از سیاست های جاری در این کشور به تندی انتقاد کرده و خواستار تغییر رویکرد حکومت در نحوه اداره ایران شده است.

هاشم هاشم زاده هریسی، گفته است: “مردم انقلابشان را دوست دارند. نظام اسلامی چه بدی دارد که مردم از آن بدشان بیاید؟ مردم از ما بدشان می‌آید و از ما ناراضی هستند.”

هاشم زاده هریسی به وب سایت جماران که نزدیک به خانواده خمینی است گفته روش جمهوری اسلامی “تکفیر است. یک صف را خادمین نظام و یک صف را خائنین می دانیم”.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفته است که با ادامه این وضعیت “زندگی، دنیا و آخرت مردم در خطر است” و “نه تنها گفتمان ما بلکه همه چیزمان باید تغییر کند”.

مجلس خبرگان وظیفه نظارت بر عملکرد علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی و انتخاب جانشین او را بر عهده دارد.

این جزو موارد نادری است که یکی از اعضای این مجلس از نحوه اداره کشور انتقاد می کند. پیش از این، برخی دیگر از مقام های جمهوری اسلامی درباره عواقب ادامه سیاست های فعلی جمهوری اسلامی هشدار داده بودند.

هاشم زاده هریسی گفته است “حل شدن این مشکلات از پایین به بالا خیلی هزینه دارد. هزینه آن نابودی اسلام، انقلاب، روحانیت و ایران است. اما اگر از بالا به پایین اصلاح کنیم و تغییرات گفتمانی، عملی و مدیریتی سیاستی را از بالا شروع کنیم مردم سراغمان می آیند”.

در اظهاراتی دیگر، حسن روحانی هم گفته است “تا زمانی که اختیارات دولت بالا نباشد و قدرت زیادی نداشته باشد مردم زندگی خوشی نخواهند داشت”.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا