گوناگون

“آدریان دریا”بار نفتی خود را در بندر مرسین ترکیه تخلیه می کند

“آدریان دریا”نفتکش توقیف شده بعد از توقیف و این همه سرگردانی وارد آب های ترکیه شد. قرار است بار نفتی خود را در بندر مرسین ترکیه تخلیه کند، اما به چه قیمتی؟ گفته می شود پنج برابر زیر قیمت نفت بار شده تخلیه گردد….

خبرگزاری اسپوتنیک از ورود نفتکش توقیف شده ایران به آب‌های ترکیه خبر داد. این منبع همچنین به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: این نفتکش به زودی بار خود را در بندر مرسین ترکیه تخلیه خواهد کرد.

نفتکش آدریان دریا در حالی قرار است بار خود را در بندر مرسین ترکیه تخلیه کند که جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیشتر در توئیتی مداخله‌جویانه گفته بود نفت این نفتکش نباید در بندر و یا دریا تخلیه شود.

پیشتر رسانه‌ها اعلام کرده بودند نفتکش «آدریان دریا» با تغییر مسیر خود، در حال حرکت به سمت بندر مرسین در ترکیه است.

۱۳ تیرماه مقامات منطقه جبل‌الطارق که تحت حاکمیت انگلیس قرار دارد، در اقدامی که از سوی مقامات کشورمان راهزنی دریایی خوانده شد، نفتکش گریس ۱ (که بعدا به آدریان دریا تغییر نام داد) را که حامل محموله نفتی ایران بود، به بهانه نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه، در نزدیکی آب‌های این منطقه توقیف کردند. به گفته جوزف بورل، وزیر خارجه اسپانیا، نیروی دریایی انگلیس به درخواست آمریکا این نفتکش حامل نفت ایران را توقیف کرده است.

نفتکش آدریان دریا که حامل بیش از دو میلیون بشکه نفت خام ایران است، بیش از شش هفته در توقیف جبل‌الطارق بود. دولت محلی جبل‌الطارق سرانجام علی‌رغم کارشکنی‌های آمریکا اجازه داد این نفتکش منطقه را ترک کند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا