ورزشی

ویلموتس به خاطر بدقولی به ایران برنگشت

با وجود این که فصل جدید لیگ برتر از امروز وارد هفته دوم خود می شود اما هنوز خبری از سرمربی بلژیکی تیم ملی فوتبال ایران و دستیاران خارجی برای زیر نظر گرفتن بازی های باشگاهی نیست.

پایگاه خبری بهار نیوز – مارک ویلموتس همچون کارلوس کی روش در همان آغاز ماجراجویی جدید خود روی نیمکت تیم ملی برای مدتی طولانی از ایران خارج شده است و هنوز هم مشخص نیست چه زمانی به تهران برمی گردد. این اتفاق در حالی توجه اهالی فوتبال را به خود جلب کرد که انتظار می رفت بنا به وعده های مدیران فدراسیون سرمربی جدید تیم ملی کاملا بازی های باشگاهی را از نزدیک رصد و زیر نظر بگیرد.

لیگ نوزدهم باشگاهی ایران امروز در حالی وارد هفته دوم خود می شود که نه تنها خبری از مارک ویلموتس برای تماشای این بازی ها نیست بلکه دستیاران خارجی او نیز هنوز به تهران برنگشته و تمام مسئولیت تماشای بازی های لیگ به دوش وحید هاشمیان تنها دستیار ایرانی ویلموتس افتاده است. تاخیر در بازگشت سرمربی بلژیکی در حالی رقم خورد که بسیاری این اتفاق را بی جهت با عدم پرداخت قسط اول قرارداد او ندانستند، موضوعی که نایب رئیس فدراسیون به صورت غیرمستقیم آن را تایید کرد اما مدعی شد جای نگرانی نیست.

محمود اسلامیان در گفتگویی پیرامون آخرین شرایط کادر فنی تیم ملی گفت:« شاید یکی از دلایل تاخیر ویلموتس دریافت نکردن مطالبات و بدقولی های صورت گرفته باشد. مطمئن باشید ویلموتس پس از بازگشت به ایران نظارت بیشتری روی بازی‌های لیگ برتری خواهد داشت و این گونه نیست که به دلیل دریافت نکردن پولش، کار‌های تیم ملی را رها و توجهی به لیگ برتر نکند.

اطمینان داریم ویلموتس پیگیر وضعیت تیم ملی و مشغول برنامه ریزی برای اردوی این تیم است. لیگ برتر تازه شروع شده و به کار بردن لفظ پروازی برای ویلموتس درست نیست».با توجه به آغاز بازی های مرحله اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در قاره آسیا و رویارویی ایران با هنگ کنگ در اولین هفته انتظار می رفت مارک ویلموتس امروز به تهران بازگردد تا هم بازی های هفته دوم را تماشا کند هم مقدمات برگزاری اردوی تیم ملی فراهم شود اما هنوز اطلاع دقیقی از زمان بازگشت سرمربی بلژیکی و دستیارانش وجود ندارد.

در میان غفلت فدراسیون فوتبال ایران زمان بازی‌های دوستانه‌ فیفا از دست رفت

یک بار دیگر فدراسیون فوتبال ایران نتوانست از زمان بازی‌های دوستانه‌ای که فیفا در اختیار تیم‌های ملی گذاشته است استفاده کند و ملی پوشان بدون بازی تدارکاتی باید با هنگ کنگ دیدار کنند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران باید در اولین دیدار خود در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر روز ۱۹ شهریورماه برابر هنک کنگ در زمین این تیم به میدان برود. پنج روز قبل از این دیدار یعنی ۱۴ شهریور ماه نیز (FIFA DAY) تیم‌های ملی فوتبال جهان می‌توانند بازی‌های دوستانه انجام دهند.

هر چند قرار بود ایران در این روز در کمپ اسپایر قطر اردوی تدارکاتی داشته باشد و برابر بنگلادش به میدان برود ولی این دیدار لغو شده است و فدراسیون فوتبال نتوانست حریفی برای تیم ملی پیدا کند تا ملی پوشان در این روز یک بازی دوستانه داشته باشند و بتوانند با آمادگی هر چه بیشتر مسیر طولانی انتخابی جام جهانی قطر را شروع کنند.

بعد از رفتن کی‌روش از تیم ملی فوتبال ایران نیز در روزهای ۲۲ و ۲۶ مارس دو فیفا دی دیگر بود که این دو روز از دست رفت و به این خاطر که پروسه انتخاب سرمربی طول کشید، این دو زمان برای برگزاری بازی دوستانه از بین رفت…

حال برای سومین بار یک فیفا روز دیگر نیز از دست رفت و تیم ملی فوتبال ایران بدون بازی تدارکاتی کارش را در انتخابی جام جهانی آغاز می‌کند. این در حالی است که رقیبان فوتبال ایران در آسیا که معمولا چنین فرصت‌هایی را از دست نمی‌دهند، از این فرصت استفاده می‌کنند و روز ۱۴ شهریور در یک بازی رسمی و دوستانه به میدان خواهند رفت تا به هماهنگی بیشتر برسند…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا