گوناگون

استقرار نیروهای چرخشی ارتش آزادی بخش خلق چین برای حفاظت از هنگ کنگ

چین نیروهای چرخشی را در پادگان ارتش آزادی بخش خلق در هنگ کنگ مستقر کرد.این اقدام که توسط کمیسیون مرکزی ارتش تایید شده، یک اقدام سالانه معمول همسو با قوانین جمهوری خلق چین است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رسانه‌های دولتی چین تحرک نیروها در ساعت اولیه امروز را اقدامی عادی توصیف کردند و دیپلمات‌های آسیایی و غربی که بر تحرکات ارتش آزادی بخش خلق چین در هنگ کنگ نظارت دارند انتظار این رویداد را داشته‌اند.

اما حتی اگر این اقدام عادی هم باشد باعث ایجاد تنش در هنگ کنگ می‌شود که حاکمیتش در سال ۱۹۹۷ میلادی به چین بازگردانده شد.خبرگزاری شینهوا به نقل از پادگان ارتش آزادی بخش خلق چین در هنگ کنگ گزارش داد: ارتش چین همکاری‌های بیشتری برای حفظ ثبات و رفاه هنگ کنگ انجام می‌دهد.

این خبرگزاری افزود: ارتش چین استقرار معمول نیروهای هوایی زمینی و دریایی را تکمیل کرده است.ناظران برآورد می‌کنند که تعداد نیروهای حاضر در پادگان هنگ کنگ بین ۸ هزار تا ۱۰ هزار نیرو باشد که بین پایگاه‌هایی در جنوب چین و پادگان‌های ارتش سابق انگلیس در هنگ کنگ تقسیم شدند.

شاهدان امروز به خبرگزاری رویترز گفتند که فعالیت‌های ویژه‌ای را در داخل و اطراف پایگاه نظامی “شک کنگ” ارتش آزادی بخش خلق چین مشاهده کردند.خبرگزاری شینهوا گزارش داد: پادگان نیروهای ارتش چین در هنگ کنگ بیست و دومین استقرار چرخشی نیروهای خود در هنگ‌کنگ از سال ۱۹۹۷ میلادی را در ساعات اولیه امروز انجام دادند.

این خبرگزاری افزود: این اقدام که توسط کمیسیون مرکزی ارتش تایید شده، یک اقدام سالانه معمول همسو با قوانین جمهوری خلق چین در خصوص استقرار نیرو در هنگ کنگ است.جبهه حقوق بشر مدنی که سازمان دهنده اعتراضات گسترده پیشین در هنگ کنگ است، اعلام کرد… قصد دارد روز شنبه راهپیمایی را از منطقه مرکزی تجاری هنگ کنگ به طرف دفتر نمایندگی چین در این دولت شهر راه اندازی کند…پلیس از صدور مجوز برای راهپیمایی روز پنج شنبه امتناع کرد، اما این گروه اعلام کرده است که درخواست تجدید نظر خواهد داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا