گوناگون

چین برای کاهش تنش‌ها درباره برجام با فرانسه همکاری می‌کند

خبرگزاری رسمی چین اعلام کرد این کشور با تلاش های فرانسه برای کاهش تنش ها درباره توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ میلادی همراه شده است و با پاریس برای تحقق این هدف همکاری می‌کند.

به گزارش ایرنا، شینهوا روز چهارشنبه در گزارش خود آورده است پس از سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران به چین در این هفته و گفت و گوهایش با «وانگ یی» وزیر خارجه چین، پکن تصمیم گرفته است برای کاهش تنش ها همکاری نزدیکی با پاریس داشته باشد.

این گزارش می‌افزاید که در همین راستا وزیر خارجه چین با «امانویل بن» مشاور رییس‌جمهوری فرانسه در باره این توافق گفت و گو کرده است.

شینهوا خاطر نشان کرد بخشی از گفت و گوهای طرفین درباره برجام بوده است توافقی بسیار مهم که بین قدرت های بزرگ و ایران در سال ۲۰۱۵ میلادی امضا شد و حالا چین و فرانسه برای همکاری مشترک به منظور کاستن از تنش ها در ارتباط با این توافق رایزنی کرده‌اند.

این گزارش سفر وزیر خارجه ایران به چین را بسیار مهم ارزیابی کرده و آن را استمرار تلاش های دیپلماتیک برای برون رفت از شرایط موجود دانسته است.

بنا به این گزارش وزارت خارجه چین هم دیدار مقام های دو کشور را در پکن مورد اهتمام قرار داده و آورده است که دو کشور به رایزنی های خود ادامه خواهند داد.

ظریف روز دوشنبه به منظور دیدار و گفت و گو با همتای چینی خود وارد پکن شد و روز سه شنبه هم این شهر را به مقصد ژاپن ترک کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا