گوناگون

طالبان توافق با آمریکا را تکذیب کرد

سخنگوی طالبان بامداد شنبه انتشار برخی اخبار مبنی بر توافق با آمریکا در نهمین دور مذاکرات صلح در دوحه قطر را تکذیب کرده است.

ایرنا؛ به گزارش تارنمای «اردو پوینت» ذبیح الله مجاهد با رد برخی اخبار رسانه‌ها افزود: طالبان با آمریکا در مذاکرات صلح به هیچ توافقی دست پیدا نکرده است.

وی، عموم مردم را به انتظار تا پایان دور مذاکرات در دوحه تشویق کرد.

مجاهد ادامه داد: برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی مطالبی را درباره توافق صلح مذاکرات قطر منتشر می کنند که این مطالب حقیقت ندارد و امیدوارم هیچ کس قبل از پایان این بحث ها درباره این موضوع مطلب منتشر نکند.

پیش از این نیز یک سخنگوی دیگر طالبان گفت که مذاکره کنندگان در حال نزدیک شدن به توافق صلح هستند که این توافق پایان جنگ هجده ساله در افغانستان را تضمین می کند.

تکذیب توافق نهایی میان آمریکا و طالبان در حالی مطرح می شود که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه تأکید کرد که می خواهد نیروی نظامی ایالات متحده در افغانستان را کاهش دهد اما دوباره یک زمانبندی برای خروج تعیین نکرد.

مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا نیز اوایل هفته گذشته یادآور شد که ایالات متحده در تلاش است نیروهای نظامی خود را از کشور افغانستان جنگ‌زده خارج کند تا طولانی ترین جنگ تاریخ آمریکا را متوقف کند.

به دنبال قطعی نشدن توافق طالبان و آمریکا، شبکه طلوع نیوز افغانستان به نقل از منابع آگاه نوشت: علت طولانی شدن گفت‌ وگوها میان زلمای خلیل‌زاد و طالبان، اختلاف دیدگاه‌ها با آمریکاییان بر سر آتش‌بس و چگونگی خروج نیروهای این کشور از افغانستان است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا