ورزشی

سعید ملایی، قهرمان جودوی جهان در آلمان تقاضای پناهندگی داد

سعید ملایی، جودوکار طلایی ایران پس از “شکست مشکوک” در مسابقات جهانی مقابل حریف خود از قزاقستان تقاضای پناهندگی کرده است. فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی برای مانع شدن از رقابت با حریف اسرائیلی او را تحت فشار قرار داده بود….

گزارش‌هایی که از سوی برخی از رسانه‌ها و از جمله روز شنبه هشتم شهریور (۳۰ اوت) از سوی سایت “تابناک” منتشر شده خبر از تقاضای پناهندگی سعید ملایی می‌دهند. گفته می‌شود که سعید ملایی که در حال حاضر در آلمان به سر می‌برد، از این کشور تقاضای پناهندگی کرده است.

وبسایت “طرفداری” در این باره چنین نوشته است: «خبر بیش از حد دردناک است اما واقعیت دارد. سعید مولایی (سعید ملایی)، قهرمان ایرانی جودوی جهان بعد از اینکه مجبور شد در نیمه نهایی رقابت‌های امسال خود را ببازاند تا به حریفی از اسرائیل برخورد نکند، دیگر از این شرایط خسته شده است.»

ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو در مصاحبه‌ای با یک روزنامه ژاپنی اعلام کرده است که ملایی تحت فشار فدراسیون جودو جمهوری اسلامی بازی را به حریف خود از قزاقستان واگذار کرده است. گفته می‌شود که حتی خانواده سعید مولایی نیز تحت فشار بوده‌اند.

چگونگی پیشرفت دیدارها

به گزارش دویچه وله، سعید ملایی، قهرمان ۲۸ ساله جودوی جهان در رقابت‌های جهانی جودو در ژاپن به سادگی از سد حریفان خود گذشته بود و موفق شده بود به دوره یک چهارم نهایی راه یابد.

ملایی در وزن ۸۱ کیلوگرم در پیکار خود در برابر حریفی از قزاقستان در مدتی کمتر از یک دقیقه و با ضربه فنی تن به شکست داد.

او پیش از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی از سد چند جودوکار از کشورهای مراکش، پرتغال، روسیه و کانادا با قدرت تمام عبور کرده بود. در صورت پیروزی سعید ملایی در مرحله نیمه نهایی او می‌بایست با حریفی از اسرائیل پیکار کند.

گفته می‌شود که همین موضوع باعث شد که سعید ملایی تحت فشار فدراسیون جودو بازی را به حریف خود واگذار کرده و از صعود در رقابت‌های جهانی جودو در ژاپن باز بماند. گفته می‌شود که پس از این موضوع او در آلمان تقاضای پناهندگی داده است.

این نخستین باری نیست که ورزشکاران ایرانی برای مانع شدن از برخورد با حریفی از کشور اسرائیل تن به شکست می‌دهند و یا به گونه‌ای ناگهانی “مصدوم” می‌شوند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا