گوناگون

آذرمنصوری: طرح پارلمان اصلاحات پاسخگوی نیازها نیست

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، طرح پارلمان اصلاحات را پاسخگوی نیازهای اصلاح طلبان در زمینه رهبری، اجماع سازی، خلاء گفتمانی و تقویت احزاب ندانست و گفت: این طرح نسخه حجیم شده شورای عالی سیاست گذاری یا شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب است و این یعنی تکرار راههای رفته که دستاورد جدیدی پیش روی اصلاح طلبان نمی گذارد…

“آذر منصوری” روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به برداشت اشتباه رسانه ها از اظهارات “عزت الله تقواییان” رئیس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در خصوص پیش نویس اساسنامه پارلمان اصلاحات گفت: در بررسی ساختار پیشنهادی (پارلمان اصلاحات) اختلاف نظرها در حدی بود که در نهایت در تیرماه امسال این موضوع  از دستور کار شورای هماهنگی خارج ومجددا به کمیته سیاسی ارجاع شد و همچنان در این کمیته محل بحث است و تاکنون به جمع بندی خاصی در این زمینه نرسیده ایم.
وی ادامه داد: طبیعی است که هر طرحی که مطرح می شود مخالفان و موافقانی دارد. از سالها قبل در پی تشکیل یک جبهه فراگیر بالا دستی بوده ایم که بتواند پاسخگوی نیاز اصلاح طلبان چه از حیث رهبری و ‌چه خلأهای گفتمانی و چه اجماع سازی میان احزاب متعدد و ریز و ‌درشت و شخصیت ها باشد و از طرفی تقویت کننده جایگاه احزاب بوده و مقدمه تشکیل حزب فراگیر اصلاح طلبان را فراهم کند.
دبیر شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با بیان اینکه محمد خاتمی هم سالهاست پیگیر تشکیل یک نهاد بالادستی با همین‌ کارکرد است، یادآور شد: ساختاری که هم اکنون مطرح است نمی تواند پاسخگوی این نیازها باشد و از نظر ما نسخه حجیم شده شورای عالی اصلاح طلبان یا شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب است. این یعنی تکرار راههای رفته که دستاورد جدیدی پیش روی اصلاح طلبان نمی گذارد.
منصوری خاطرنشان کرد: در جلسه ای که موضوع بررسی مجدد این ساختار از دستور کار شورای هماهنگی خارج و به کمیته سیاسی ارجاع شد، از ۲۴حزب حاضر در جلسه ۱۸حزب همین نظر را داشتند به همین دلیل جهت بررسی به کمیته سیاسی ارجاع شد و بعید می دانم با توجه به اختلاف نظرهای موجود به زودی در مورد “مجمع عالی اصلاح طلبان” یا همان پارلمان اصلاحات به جمع بندی برسیم.

ایرنا

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا