ورزشی

سارا بهمنیار تنها مدال آور طلایی ایران رقابت‌های لیگ جهانی کاراته

سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم زنان در جریان رقابت‌های لیگ جهانی کاراته به مدال طلا دست یافت تا هم نام ایران را در مسابقات جهانی طنین انداز کند و هم پوسیدگی و بی اعتباری قوانین تبعیض آمیز و زن ستیز جمهوری اسلامی را به رخ کشد!

رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان ژاپن با یک مدال طلای سارا بهمنیار، ۲ نقره ذبیح‌الله پورشیب و صالح اباذری و ۲ برنز مجید حسن‌نیا و بهمن عسگری به پایان رسید، ضمن اینکه ۱۲ نماینده ایران شامل ۵ کاراته‌کای زن و ۷ کاراته‌کای مرد نیز حذف شدند.

به گزارش ایسنا، پنجمین مرحله رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان ژاپن از روز جمعه ۱۵ شهریور ماه با حضور ۶۴۹ کاراته کا از ۷۹ کشور در شهر توکیو و در ورزشگاه “نیهون بودوکان” آغاز شد. در سومین و آخرین روز از این رقابت‌ها، نمایندگان ایران با یک مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز به کار خود پایان دادند.

سارا بهمنیار تنها طلایی ایران

سارا بهمنیار در اولین مبارزه خود در وزن ۵۰- کیلوگرم زنان ۳ بر صفر “جلنا پنهار” از کرواسی را شکست داد. وی در مبارزه دوم ۸ بر صفر “مادوری پوانسن” از مالزی را شکست داد و در گام سوم نیز با نتیجه ۴ بر ۳ “آیاکا تادانو” از ژاپن به برتری رسید. بهمنیار در ادامه پس از تساوی ۲ بر ۲ مقابل باخرینیسو باباروا از ازبکستان با قانون سنشو برنده تاتامی شد و گام به دور نیمه نهایی گذاشت. وی در این مرحله ۵ بر صفر پونگ کو از چین تایپه را مغلوب کرد و فینالیست شد. بهمنیار برای کسب مدال طلا امروز (یکشنبه) به مصاف “الکساندرا رچیا” فرانسوی رفت و با شکست ۵ بر یک این کارته کا به مدال طلای این دوره از رقابت‌ها دست یافت…

در خاتمه این رقابتها تیم ژاپن با ۸ طلا، ۳ نقره و ۹ برنز قهرمان شد، تیم ایران با ۱ طلا، ۲نقره و ۲ برنز نایب قهرمان شد و تیم آذربایجان با ۱ طلا، ۱ نقره و ۱ برنز بر سکوی سوم ایستاد.

تیم اوکراین با ۱ طلا و ۱ برنزچهارم شد. تیم های مصر، قزاقستان و آلمان با ۱ طلا پنجم شدند. تیم های فرانسه با ۳ نقره و ۱ برنز و ایتالیا با ۲ نقره و ۱ برنز به ترتیب در رده های هشتم و نهم قرار گرفتند. ترکیه و اسپانیا با ۱ نقره و ۲ برنز در مکان دهم ایستادند.

تیم های چین تایپه با ۱ نقره و چین با ۳ برنز به ترتیب دوازدهم و سیزدهم شدند و تیم های فنلاند، یونان، ویتنام، کرواسی، برزیل و گرجستان هر کدام با ۱ برنز در جای چهاردهم قرار گرفتند.در این مسابقات ۶۴۹ کاراته کا از ۷۹ کشور شرکت داشتند…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا