گوناگون

سازمان ملل: اسرائیل ۴۵ امدادگر و ۳۰ خبرنگار را زخمی کرده است

«میشل باچله» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که طی ۶ ماه گذشته ۴۵ امدادگر و ۳۰ خبرنگار در نوار غزه توسط نظامیان اسرائیلی زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، درگزارش باچله که در خصوص شرایط انسانی در اراضی اشغالی و غزه تهیه و به کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد ارائه شده، آمده است: اسرائیل طی ۶ ماه گذشته به نقض قوانین بین المللی و حقوق بشری در اراضی اشغالی فلسطین ادامه داده است.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل افزوده است: نیروهای امنیتی اسرائیل با یورش به تظاهرات کنندگان فلسطینی در غزه از گاز اشک آور، بمب های پلاستیکی و گلوله جنگی استفاده کردند.

در این گزارش همچنین آمده است: در نتیجه استفاده اسرائیل از خشونت علیه فلسطینی ها از ۲۲ مارس ۲۰۱۹ تا کنون، ۱۳ فلسطینی از جمله پنج کودک کشته شده اند.

راهپیمایی بازگشت از ۱۰ فروردین ماه سال ۹۷ آغاز شده است و فلسطینی ها تاکید دارند که تا زمان گرفتن حقوق خود به این راهپیمایی به صورت هفتگی ادامه خواهند داد.

از آغاز این راهپیمایی ها تاکنون بیش از ۳۲۰ فلسطینی به شهادت رسیده و نزدیک به ۳۲ هزار نفر دیگر نیز زخمی شدند که حال دست کم ۵۰۰ نفر از آنان وخیم گزارش شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا