گوناگون

چارلی کوپرمن جایگزین بولتون در کاخ سفید می‌شود

کاخ سفید اعلام کرد چارلی کوپرمن به جای جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید منصوب می‌شود….
خبر آنلاین : کاخ سفید جانشین جان بولتون مشاور امنیت ملی برکنار شده آمریکا را اعلام کرد.

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به اختلافات ترامپ و بولتون، تصریح کرد که موضوع فقط بر سر یک مسأله نبود بلکه آنها روی بسیاری از مسائل با هم اختلاف نظر داشتند.

شبکه خبری سی‌ان‌ان پش‌تر گزارش داد، ترامپ و بولتون شب گذشته بر سر موضوع مذاکرات با طالبان با یکدیگر اختلاف نظری جدی داشته‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه ۱۹ شهریور/۱۰ اوت با انتشار دو پیام متوالی در توییتر از اخراج جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید خبر داد. کوپرمن بیش از چهار دهه در سیاست‌گذاری امنیت ملی و برنامه‌ریزی نقش‌آفرینی کرده است. او از طرفداران سرسخت اعمال سیاست فشار حداکثری علیه ایران و از هواخواهان اسرائیل است. با استعفای جیمز متیس از وزارت دفاع آمریکا در واکنش به تصمیم ترامپ برای عقب‌نشینی نیروهای نظامی آمریکا از سوریه، کوپرمن به عنوان معاون بولتون منصوب شد. در آن زمان انتصاب او به این سمت به عنوان تقویت سیاست‌های بولتون در مخالفت با گسترش نفوذ منطقه‌ای جمهوری اسلامی درک شد. کوپرمن در انتخابات ریاست جمهوری ۱۹۸۰ آمریکا با بهره‌گیری هوشمندانه از ماجرای گروگانگیری کارکنان سفارت آمریکا در تهران سهم بسزایی در پیروزی رونالد ریگان بر جیمی کارتر ایفا کرد. از آن زمان تاکنون او با صدور انقلاب ایران در خاورمیانه آشنایی دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا