گوناگون

سازمان ملل نسبت به افزایش پدیده «بردگی جدید» در جهان هشدار داد

«اورمیلا بولا» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد روز دوشنبه در نشست شورای حقوق بشر این سازمان در ژنو سوئیس گفت: ۴۰ میلیون نفر در جهان از «بردگی جدید» رنج می‌برند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بولا افزود: افزایش شمار کسانی که تن به بردگی جدید می‌دهند به خاطر تغییرات زیست محیطی، مهاجرت و تغییرات جغرافیای انسانی است.

برده‌داری جدید عبارتی است که زیرپوشش آنها افراد با زور و اجبار یا فریب به کار اجباری (بیگاری) یا تجارت جنسی وادار می‌گردند.

گزارشگر سازمان ملل افزود: ۶۰ درصد از میلیون ها برده مجبور هستند که در بخش خصوصی کار کنند و ۹۸ درصد آن ها نیز زنان و دخترانی هستند که مورد خشونت جنسی قرار می‌گیرند.

وی همچنین هشدار داد که ممکن است کسانی که مورد سوء استفاده قرار بگیرند به دلایل مختلفی افزایش پیدا کند.

بولا در ادامه گفت: ممکن است که مردم شغل خود را به خاطر تغییرات آب و هوایی از دست بدهند و یا جوانان ناراضی از شغلشان از راه های نا امن مهاجرت کنند که چنین سناریوهایی امکان سوء استفاده از آن‌ها و در معرض بردگی قرار گرفتن را بیشتر می کند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل با اشاره به اینکه بردگی جدید در سراسر دنیا ممنوع است، گفت: اما این پدیده همچنان به عنوان یکی از مهم ترین مشکلات بشری وجود دارد.

وی گفت: بیش از نیمی از مواردی که به آن ها می توان عنوان بردگی جدید را اطلاق کرد در منطقه آسیا، اقیانوس آرام و آفریقا است.

بسیاری از قربانیان برده داری جدید و کارهای اجباری زنان و دخترانی هستند که یا در خانه ها به کارهای اجباری واداشته می شوند و یا مورد سوء استفاده های جنسی قرار می گیرند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا