گوناگون

واردات ۱۳۰ میلیون دلاری چادر مشکی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید واردات چادر مشکی به کشور حدود ۱۳۰ میلیون دلار ارزبری دارد که باید با تامین مواد اولیه، به روزرسانی ماشین آلات و استفاده از تکنولوژی روز دنیا زمینه تولید این پارچه را در داخل کشور فراهم کرد.

رمضانعلی سبحانی فر عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت با انتقاد از گرانی چادر مشکی، گفت: ایران کشور مسلمانی است که اعتقادات دینی و مذهبی پررنگی دارد و استفاه از چادر با قیمت مناسب یکی از دغدغه‌های خانم‌ها است اما این روزها گرانی این محصول خانواده‌ها را در تامین آن به سختی انداخته است. 

ضرورت تامین مواد اولیه تولید پارچه چادر مشکی و به روزرسانی ماشین آلات

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: واردات چادر مشکی موردنیاز بانوان حدود ۱۳۰ میلیون دلار ارزبری دارد، بنابراین باید با تامین مواد اولیه، به روزرسانی ماشین آلات، استفاده از تکنولوژی روز دنیا و متخصصان این حوزه زمینه تولید چادر مشکی را در داخل کشور فراهم کرد.

زمینه تولید پارچه چادر مشکی باکیفیت در داخل به جای واردات فراهم شود

وی با بیان اینکه ایران بزرگ‌ترین مصرف کننده پارچه چادر مشکی در جهان است اما به جای آنکه صادرکننده باشد، آن را وارد می‌کند، اظهار کرد: باید به جای واردات چادر، زمینه تولید چادر باکیفیت در داخل فراهم شود چراکه در گذشته ایران یکی از کشورهایی بود که می‌توانست با تولید پارچه با کیفیت چادر نه تنها نیاز داخل را تامین کند بلکه به سایر کشور نیز صادرات داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت:  کشورهای دیگر بهتر از ما نیازمان را تشخیص می‌دهند، در حال حاضر چادر مشکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا همچون چین، اندونزی، تایلند، کره و ژاپن به کشور وارد می‌شود.

تکنولوژی موردنیاز برای تولید پارچه چادر مشکی در کشور موجود است

عضو کمیسیون صنایع و صنایع مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تکنولوژی موردنیاز برای تولید چادر مشکی در کشور موجود است و باید با فعال کردن ظرفیت واحدهای تولیدی غیرفعال و رونق صنعت نساجی نه تنها از واردات پارچه به کشور جلوگیری کرد بلکه زمینه صادرات را نیز فراهم کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا