گوناگون

انتقاد شورای حقوق بشر به نادیده گرفته شدن حقوق انسان‎ها در کشورهای غربی

چهل و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل ۱۰ و ۱۱ سپتامبر(۱۹و ۲۰ شهریور) برگزار شد و در نشست علنی آن در مورد گزارش کمیساریای عالی حقوق بشر، بسیاری از سازمان های غیر دولتی اقدامات کشورهای غربی مانند آمریکا و اروپا در تجاوز به حقوق انسان‎ها را مورد انتقاد قرار دادند.

به گزارش رادیو بین‌المللی چین، نماینده “شورای صلح جهان”در این نشست ها گفت که دخالت آمریکا در امور کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا مغایر با منشور سازمان ملل است و تجاوز به حق حاکمیت و تصمیمگیری این کشورها به شمار می رود. دولت آمریکا با کمک رسانی به گروه های مزدور از مخالفان دولت ونزوئلا حمایت می کند.

“مرکز مطالعات جوانان” اقدام اجباری یکجانبه آمریکا برای اعمال تحریم اقتصادی علیه ونزوئلا، مسدود کردن دارایی های دولت ونزوئلا در آمریکا، محدود کردن صادرات نفت این کشور، تحریک برای کودتا و بسیاری اقدام های دیگر این کشور در ونزوئلا را محکوم کرده که باعث فقر زندگی مردم و ناآرامی در ونزوئلا شد.

“مرکز مطالعات و کمکرسانی حقوقی به کارکنان روستایی جی چن پکن” نیز در این نشست اظهار کرد، امور حقوق بشر جهان به خاطر دولت آمریکا آسیب کلان دیده است. سیاست این کشور در قبال مهاجران باعث جدایی هزاران کودکان از پدر و مادرشان شده، خروج آمریکا از برجام جهان امروز را با خطر یک جنگ واقعی رو به رو کرده که زیان مستقیم به منافع بشر رسانده و بنیان های حقوق بشر که با تلاش های نسل های مختلف پس از جنگ دوم جهان ایجاد شده را تخریب کرده است. شورای حقوق بشر سازمان ملل و جامعه جهانی نباید در این مورد ساکت بمانند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا