ورزشی

رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹؛ پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر سریلانکا

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ تهران موفق شد تا سریلانکا را براحتی مغلوب کند.

به گزارش ایسنا، از ساعت ۱۹:۰۰ ؛۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۱۹، در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف تیم ملی سریلانکا رفت.تیم ملی ایران با ترکیب فرهاد قائمی، امیرحسین اسفندیار، مسعود غلامی، سید محمد موسوی، پوریا یلی، جواد کریمی و محمدرضا موذن بازی را آغاز کرد.

ست اول: ۲۵ – ۱۵ ایران

تیم ملی ایران از همان شروع بازی در دفاع روی تور قدرت خود را به سریلانکا دیکته کرد و توانست ۵ – ۳ پیش بیافتد. با به کار گیری سرعت در خط حمله ایران، دفاع سریلانکا چندین بار جا ماند تا شاگردان کولاکوویچ ۸ به ۵ وقت اسراحت فنی اول را از آن خود کند. با شروع بازی پوریا یلی عملکرد خوبی در زدن آبشار داشت و توانست ایران را ۱۱ – ۸ پیش بیاندازد. با اشتباه فیاضی اختلاف به یک امتیاز کاهش یافت تا بازی ۱۱ – ۱۰ شود اما با دو آبشار یلی ایران بار دیگر ۱۴ – ۱۱ پیشی گرفت تا سریلانکا تقاضای وقت استراحت کند. ایران توانست ۱۶ – ۱۲ وقت استراحت فنی دوم را نیز کسب کند.

با شروع مجدد بازی به وسیله دفاع غلامی ایران اختلاف را به ۵ امتیاز افزایش داد. در حالی که بازیکنان سریلانکا در دریافت سرویس‌ها و آبشارهای بازیکنان ایران ناتوان بودند، این تیم ایران بود که توانست با نتیجه ۲۵ – ۱۵ و اختلاف ۱۰ امتیاز پیروز ست نخست بازی شود.

ست دوم: ۲۵ – ۱۷ ایران

با شروع ست دوم بازی، بازیکنان سریلانکا در دریافت‌ها و زدن سرویس عملکرد بهتری داشتند تا بازی تا امتیاز ۶ به صورت پایاپای پیگیری شود. در نهایت این تیم ایران بود که با آبشار فرهاد قائمی ۸ – ۶ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد. با شروع بازی امیرحسین اسفندیار با آبشارهای پر قدرت و سرویس دقیق خود ایران را در حالی ۳ امتیاز پیش انداخت که بازی ۱۴ – ۱۱ به سود ایران شد. در ادامه ایران ۱۶ – ۱۳ وقت استراحت فنی دوم را نیز از آن خود کرد.

پس از شروع مجدد بازی علی اصغرمجرد جایگزین موسوی شد و با تک دفاع خود توانست ایران را در حالی به امتیاز ۱۹ برساند که با ۴ امتیاز از سریلانکا پیش بود. در نهایت ایران با عملکرد بهتر نسبت به سریلانکا در همه مناطق زمین، ۲۵ – ۱۷ ست دوم را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت.

ست سوم: ۲۵ – ۲۳ ایران

در این ست بازی تا امتیاز ۳ به صورت پایا پای پیش رفت، اما در ادامه با سرویس های اسفندیارT دریافت های تیم سریلانکا دچار مشکل شد و ایران ۶ – ۳ از حریفش پیشی گرفت تا سریلانکا تقاضای وقت استراحت کند. با دفاع جواد کریمی ایران ۸ – ۴ وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد. با شروع بازی ایران با درخشش محمد موسوی در دفاع و حمله، اختلاف را به ۴ امتیازی را حفظ کرده و ۱۶ – ۱۲ وقت استراحت دوم را از آن خود کرد.

با شروع مجدد بازی سریلانکا با کسب چهار امتیاز متوالی بازی را در امتیاز ۱۶ به تساوی کشید تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. برای نخستین بار در این دیدار سریلانکا در امتیاز ۱۸ – ۱۷ از ایران پیش افتاد. بازیکنان سریلانکا در اواخر ست سوم عملکرد خوبی در سرویس داشتند و ۲۱ – ۱۹ از ایران پیش افتادند تا کولاکوویچ بار دیگر تقاضای وقت استراحت کند. در نهایت با آبشار موسوی، ایران در امتیاز ۲۲ بازی را به تساوی کشید. با تک دفاع و آبشار امیرحسین اسفندیار در اواخر بازی، ایران ۲۵ – ۲۳ پیروز ست شد تا در مجموع سه بر صفر برنده این دیدار شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا