فرهنگی

سینمای ایران در اسارت دیدگاه های واپس گرایانه و تجاری سازی!

تحمیل دیدگاه های واپس گرایانه و تجاری سازی افسار گسیخته همراه با ایجاد ممنوعیت برای فیلمسازان مردمی و اعمال سانسور٬صنعت سینمای ایران را به سراشیبی تولید “فیلم‌های سخیف ومبتذل ” کشانده است.

ایرنا – نائب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران گفت: حال سینما خوب نیست، مسکن‌های تقلبی و تاریخ مصرف گذشته‌ای چون فیلم‌های سخیف و مبتذل سینمای ما را سرپا نگه داشته است.

جعفر گودرزی نائب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در یادداشتی به بهانه روز ملی سینما نوشت: « روز ملی سینما است. روز تکریم هنرهفتم و هنرمندانش. امروز ١١٩ سالگی صنعت سینما در ایران است. اما به راستی چقدر از بودن این روز احساس خوب و خوشایندی داریم؟ چقدر سینمای ما با همه فراز و نشیب هایش توانسته در نشاط و رونق و توسعه و همدلی جامعه مان ایفای نقش کند؟ مگر نه این است که حال و روز هر جامعه ای را می‌توان در سالن های نمایش فیلم و تئاترش جستجو و حس کرد؟ چرا سینمایمان حالمان را خوب نمی‌کند؟ چرا حال مخاطبش را نمی تواند خوب کند؟ چرا حال منتقدش خوب نیست؟ کاملا واضح است؛ چون حال خودش خوب نیست و به زور مسکن و آرام بخش سرپاست.

در این یادداشت آمده است: مسکن‌هایی تقلبی و تاریخ مصرف گذشته‌ای چون فیلم‌های سخیف و مبتذل و حال بهم زن، سینمای ما را سرپا نگه داشته است، تاکید می‌کنم فقط سرپا ولی از درون خراب و در حال آوار. روز ملی سینما در کشورمان قطعا باید روزی باشد که همدلی خانواده سینما، رونق گیشه‌ها، تولید فیلم‌های ارزشمند در ژانرهای مختلف، ساخت سالن های متعدد را رقم بزند وگرنه فقط یک روز است در تقویم و ولاغیر.این یادداشت در ادامه می افزاید: و چه خوب است در روز ملی سینما ضمن آرزوی آرامش روح برای تمام هنرمندانی که برای سینمای ایران زحمت کشیدند و در بین ما نیستند از کارگردان هستی بخواهیم به سینمایمان آبرو، عزت و سربلندی، نجابت، صداقت، قصه‌های خوب، فیلمسازان دغدغه مند، مدیران دلسوز و کارآمد و اهل تعامل و گفت و گو، روابط درست و … عنایت فرماید…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا