بین‌المللی

چین خطاب به معترضان هنگ کنگ: دست به دامان غرب نشوید

 حزب حاکم چین در مطلبی که رسانه های این کشور منتشر کرده اند خطاب به معترضان هنگ کنگی آورده است که دست به دامان غرب نشوید زیرا غرب نمی تواند به شما کمک کند.

ایرنا: کمیسیون امور سیاسی حزب کمونیست چین در این مطلب آورده است غربی ها هزاران مایل با چین و هنگ کنگ فاصله دارند و نمی توانند کاری برای معترضان انجام دهند و وابستگی به آنها بی نتیجه است.

حزب حاکم چین افزوده است کشورهای غربی امروز حتی قادر به حل و فصل مشکلات خود نیستند به همین دلیل بعید است هنگ کنگی های معترض برای آزادی و دمکراسی دست به دامان آنها شوند.

حزب کمونیست تاکید کرده است جوانان هنگ کنگی بجای دلبستگی به غرب و درخواست از آنها باید از فرصت های اقتصادی در سرزمین مادری (چین) بهره بگیرند و این امید را که غربی ها می توانند مشکلاتشان را حل کنند، کنار بگذارند.

کمیسیون امور حقوقی و سیاسی حزب حاکم خاطر نشان کرده است انگیزه های جوانان هنگ کنگی قابل درک است اما غربی ها نمی توانند مشکلات آنها را حل کنند.

در این مطلب اضافه شده است سختی شرایط جوانان در زمینه یافتن شغل گرفته تا تحصیل و بسیاری از چالش های اقتصادی و اجتماعی برای آنان قابل درک است اما اینکه برای حل آنها به غربی ها متوسل شوند کاری بیهوده است.

این کمیسیون با طرح این سوال آیا آنها که خواستار ریختن جوانان به خیابان های هنگ کنگ هستند قادر به حل مشکلاتی چون بیکاری،  مسکن و آموزش و پرورش هستند، آورده است: آنها فقط واژه های توخالی دمکراسی و آزادی تحویل می دهند و عملا کاری از دستشان برنمی آید.

حزب حاکم چین می افزاید که غربی ها نه می خواهند و نه می توانند برای هنگ کنگی ها کاری انجام دهند امروز ارزش های غربی چون دمکراسی و آزادی در خود آن کشورها به چالش کشیده شده است.

این مطلب در شرایطی منتشر شده است که شمار زیادی از معترضان روز یکشنبه در مقابل کنسولگری بریتانیا در هنگ کنگ تجمع کرده و شعارهایی در حمایت از انگلستان سر دادند و خواستار آن شدند که بریتانیا حمایت جدی از معترضان داشته باشد.

گزارش های رسانه ای حاکی است پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و فشار آب استفاده کرده است.

چین از غرب از جمله آمریکا و انگلستان خواسته است در امور هنگ کنگ مداخله نکنند اما این کشورها می گویند برای اجرای اصل یک چین و دو نظام در هنگ کنگ به طور مناسب در این منطقه مسئولیت سیاسی دارند.

اعتراضات امروز در منطقه وانچای هنگ کنگ که پانزدهمین هفته اعتراضات متوالی در این شهر محسوب می شود با درگیری و خشونت همراه بود معترضان راه های منتهی به ساختمان های دولتی را بستند و با بمب های بنزینی و آتش زا به پلیس یورش بردند.

همزمان فرودگاه بین المللی هنگ کنگ اعلام کرد که خرداد امسال بیشترین کاهش مسافران ورودی را از سال ۲۰۰۹ میلادی تجربه کرده است به طوری که شمار مسافران ۸۵۱ هزار نفر کاهش یافته است در این ماه ۵ میلیون و ۹۹۰ هزارمسافر وارد شده اند که نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۲.۵ درصد کاهش نشان می دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا