گوناگون

افغانستان: در حمله پهپادی آمریکا ۳۰ غیرنظامی کشته شدند

دست کم ۳۰ کارگر و غیرنظامی در حمله هوایی «تصادفی» نیروهای مسلح افغانستان و پهپادهای آمریکا به مزرعه‌ای در ننگرهار کشته و ۴۰ نفر زخمی شدند…

مقامات افغانستان پنج‌شنبه ۲۸ شهریور/۱۹ سپتامبر اعلام کردند در حمله نیروهای امنیتی این کشور به شرق افغانستان که با پشتیبانی هوایی آمریکا انجام شد، دست‌ کم ۳۰ شهروند غیرنظامی کشته شده و ۴۰ نفر مجروح شده‌اند.

به گزارش شبکه الجزیره این حمله شامگاه چهارشنبه به قصد هدف قرار دادن مخفیگاه‌های داعش در ولایت ننگرهار انجام شده بود اما «به اشتباه» کشاورزانی که در نزدیکی مزارع خود در منطقه وزیرتنگی در ننگرهار جمع شده بودند و تعدادی از غیرنظامیان مورد هدف قرار گرفته و کشته و زخمی شدند.

به گفته سهراب قادری، یکی از اعضای شورای ولایتی ننگرهار، حمله مذکور توسط یک پهپاد صورت گرفته و ۳۰ کارگر کشاورز را در یک مزرعه دانه سدر و کاج کشته و ۴۰ نفر را مجروح کرده است. یکی از مقامات قبیله‌ای وزیرتنگی نیز به الجزیره گفت این کارگران که بسیاری از آن‌ها روزمزد بودند، در زمان استراحت در چادری نزدیک به مزرعه و دور آتشی که درست کرده بودند، جمع شده‌ بودند که به آن‌ها حمله شد.

وزارت دفاع افغانستان نیز بدون اشاره به جزئیات تلفات جانی، این حمله را تایید کرد. سخنگوی والی ننگرهار نیز اعلام کرد دولت در حال انجام تحقیقات بیشتر درباره این حمله است و تاکنون ۹ جسد از محل حمله منتقل شده‌اند.

نیروهای آمریکا هنوز درباره این حمله اظهارنظر رسمی انجام نداده‌اند.

در آستانه انتخابات و با متوقف شدن گفتگوهای صلح آمریکا با طالبان، درگیری‌های خشونت‌بار در افغانستان جان مردم را می‌گیرد.

در حمله دیگری که به گزارش خبرگزاری رویترز ساعت ۵:۵۰ صبح پنجشنبه ۲۸ شهریور انجام شد، در اثر انفجار یک کامیون بمب‌گذاری شده در ولایت زابل در جنوب افغانستان دست‌کم ۲۰ نفر کشته و ۹۵ نفر از مردان و زنان و کودکان مجروح شدند. به گفته مقامات محلی این انفجار در نزدیکی یک بیمارستان (شفاخانه حوزوی زابل) در مرکز شهر قلات و در نزدیکی دفتر اداره امنیت ملی اتفاق افتاد. طالبان با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا