حقوق بشر

آخرین وضعیت زهرا محمدی در زندان سنندج

خبرگزاری هرانا: زهرا محمدی، شهروند اهل سنندج علیرغم گذشت نزدیک به ۴ ماه از زمان بازداشت کماکان بدون تفهیم اتهام در زندان سنندج به سر می برد. گفته می شود وی در دوران بازجویی جهت اخذ اعترافات اجباری تحت فشار قرار گرفته و روز چهارشنبه بدون اطلاع قبلی به خانواده و وکیل به دادگاه منتقل شده است.

گزارشی از آخرین وضعیت زهرا محمدی؛ تداوم بازداشت در زندان سنندج

زهرا محمدی در تاریخ ۲ خردادماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.
زهرا محمدی، شهروند اهل سنندج بیش از ۱۲۰ روز گذشته را در بازداشت و بلاتکلیفی به سر برده است.
یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “زهرا طی دوران بازجویی به شدت جهت اعترافات اجباری تحت فشار بازجویان قرار گرفته و روز چهارشنبه بدون اطلاع قبلی جهت محاکمه به صورت مخفیانه به دادگاه منتقل شده است. با این حال یکی از وکلای دادگستری که در دادگاه به صورت اتفاقی حضور داشته نسبت به موضوع معترض شده و وکیل و خانواده زهرا را در جریان قرار داده است. پس از حضور وکیل و خانواده و اعتراض آنان، نهایتا برگزاری دادگاه به روز چهارشنبه ۳ مهرماه موکول شده است”.
این منبع مطلع افزود: “در زمان بازجویی توام با فشار، برگه هایی که از قبل آماده شده بود به خانم محمدی جهت امضا تحویل داده شده و همچنین توسط بازجویان در خصوص آزار و اذیت سایر اعضای خانواده و پرونده سازی برای آنان نیز تهدید شده است”.
به گفته این منبع نزدیک به خانواده محمدی “از زمان بازداشت تا هفته های اخیر خانواده خانم محمدی هیچ ارتباطی با فرزند خود نداشته اند و از این جهت از انتقال زهرا به زندان سنندج نیز مطلع نبوده اند. خانواده زهرا روز یکشنبه موفق به ملاقات با وی شده اند با این حال علیرغم اتمام بازجویی و ارسال پرونده به بازپرسی، اتهام مطروحه علیه ایشان مشخص نیست”.
زهرا محمدی، ۲۸ ساله، روز پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ به همراه دو شهروند دیگر به نام های “ریبوار منبری”و “ادریس منبری” توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. “ریبوار منبری” و “ادریس منبری” پس از اتمام بازجویی‌ها به صورت موقت با تودیع وثیقه آزاد شدند.
لازم به ذکر است زهرا محمدی، از اعضای “انجمن فرهنگی نوژین” است که در زمینه تلاش برای حفظ محیط زیست کردستان، مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع این استان و آموزش زبان کردی فعالیت دارد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا