گوناگون

نشست مجمع عمومی سازمان ملل؛ سخنان ترامپ درباره ایران

رییس جمهوری آمریکا گفت: تا زمانیکه رفتار ایران ادامه داشته باشد تحریم ها نه تنها لغو نمی شود بلکه بیشتر هم خواهد شد.

ایرنا – دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا روز سه شنبه در سخنان خود در مجمع عمومی سازمان ملل باردیگر لفاظی ها و اتهامات کهنه و تکراری خود علیه جمهوری اسلامی ایران را تکرار کرد و مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران نخستین حامی تروریسم در دنیاست و این کشور در تنور جنگ های سوریه و یمن می دمد.

رییس جمهوری آمریکا که به عنوان سومین سخنران هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در جمع شماری از سران کشورهای شرکت کننده سخن می گفت ؛ بدون ارایه هیچ گونه سند و مدرکی ؛ ایران را به دخالت در حمله به تاسیسات نفتی عربستان متهم کرد و گفت که تحریم ها علیه بانک مرکزی ایران ؛ واکنشی به این اقدام جمهوری اسلامی بوده است.

ترامپ با تکرار ادعاهای خود و بدون اشاره به ۱۵ گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره پایبندی ایران به برجام ، مدعی شد که ایران در راستای دستیابی به سلاح هسته ای گام برمی دارد و ایالات متحده اجازه نمی دهد که ایران به چنین سلاحی دست یابد.وی با نادیده انگاشتن ؛ نظارت ها و بازدید کارشناسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از تاسیسات هسته ای ایران گفت : تاریخ اعتبار برجام بزودی منقضی خواهد شد و این توافق اجازه بازدید را ندارد و بعد از خروج آمریکا از برجام ؛ ایران با امید رهایی از تحریم ها ؛ دست به تجاوزگری زده است .

رییس جمهوری آمریکا باردیگر از تداوم تحریم ها علیه ملت ایران سخن گفت و افزود : تا زمانیکه رفتار ایران ادامه داشته باشد ؛ تحریم ها نه تنها لغو نمی شود بلکه بیشتر هم خواهد شد.

چکیده‌ای سخنرانی ترامپ در باره ایران

یورو نیوز؛ ایران یکی از بزرگ ترین تهدیدهای امنیت جهان رژیم ایران است.

– کارنامه این رژیم مرگ و تهدید است.

– ما باید جلوی ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای بگیریم.

– ما آمریکا را از توافق هسته‌ای که جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را تضمین نمی‌کرد و بازرسی های منظم را مستقر نمی‌کرد، خارج کردیم، توافقی که دیر یا زود منقضی می‌شد.

– بعد از خروج از برجام، تحریم‌های شدیدی را اعمال کردیم تا شاید رفتار حکومت ایران در تلاش برای دستیابی برای سلاح هسته‌ای و حمایت از تروریسم تغییر کند.

– اما حکومت ایران حمایت خود را از صدور تروریسم ادامه داد و در تازه‌ترین اقدام به تاسیسات نفتی عربستان حمله کرد.

– در واکنش به اقدام نظامی ایران علیه تاسیسات نفتی عربستان شدیدترین تحریم‌ها را علیه ایران وضع کردیم.

– تا زمانی که رفتار رژیم ایران تغییر نکند نه تنها تحریم‌ها لغو نمی‌شود بلکه تشدید هم می‌شود.

– ما تبلیغ یهودی ستیزی و مبارزه علیه رژیم اسرائیل از سوی رژیم ایران را تحمل نمی‌کنیم.

– خوشبختانه ائتلاف برای مبارزه با افراطی‌گری در خاورمیانه در حال شکل‌گیری است.

– هدف آمریکا صلح و آرامش است و هدف ما وارد شدن به جنگ‌های ناتمام و فرسایشی نیست.

– وقت آن رسیده که حکومت ایران به چهل سال ناکامی پایان دهد و به جای تاراج منابع ملی برای دستیابی به سلاح هسته ای منافه مردم این کشور را در اولویت قرار دهد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotn

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا