بین‌المللیچرخان

تحریم های آمریکا اینبار کاسترو را هدف قرار داد

دولت آمریکا رائول کاسترو رییس جمهوری سابق کوبا و فرزندانش را با ادعای نقض حقوق بشر و حمایت از دولت ونزوئلا تحریم کرد.

تارنمای روزنامه واشنگتن اگزمینر با اعلام این خبر افزود که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا مانع ورود کاسترو رهبر کوبا و فرزندانش به آمریکا شده است.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا دیشب در بیانیه ای گفت، کاسترو در تضعیف دموکراسی در ونزوئلا مشارکت دارد و موجب فرار ۱۵ درصد جمعیت ونزوئلا از این کشور شده است.

وی همچنین مدعی شد که حمایت کاسترو کمبود غذا و بحران بهداشت را به میزان بی سابقه ای در این منطقه تسریع بخشیده است.

ادعای وزیر امور خارجه آمریکا در حالی مطرح می شود که مشکلات اقتصادی ونزوئلا به دنبال تشدید تحریم های آمریکا چند ماه است این کشور را به سوی بحران سیاسی کشانده است. بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است.

رائول کاسترو رهبر فعلی حزب کمونیست کوبا روابط نزدیکی با کشور ونزوئلا دارد و از نیکلاس مادورو رییس جمهوری قانونی این کشور حمایت می کند. ونزوئلا و کوبا دو دولت چپ گرا و انقلابی در آمریکای لاتین بر تحکیم اتحاد دو جانبه در برابر فشارهای آمریکا تاکید دارند.

دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از آغاز دوران کاری شدیدترین فشارها و تدابیر سختگیرانه را علیه این دو کشور چپ گرای آمریکای لاتین اعمال کرده و این در حالیست که مقامات کاراکاس و هاوانا بارها بر بی نتیجه بودن این سیاست های خصمانه واشنگتن تاکید کردند.

همچنین وزارت خزانه داری آمریکا در ادامه سیاست تحریمی و اعمال فشار روز سه شنبه با صدور بیانیه ای از تصویب تحریم های جدید علیه ونزوئلا خبر داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا