حقوق بشر

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی دو معلم در زندان شیبان اهواز

خبرگزاری هرانا: دو معلم اهوازی به نام های ناجی سواری و ماهر دسومی علیرغم گذشت نزدیک به ۵ ماه از زمان بازداشت، کماکان در زندان شیبان اهواز در بلاتکلیفی به سر می برند.

این شهروندان در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه به همراه یک معلم دیگر به نام علی عبیداوی بازداشت و اوایل مردادماه به زندان شیبان اهواز منتقل شدند. علی عبیداوی پیشتر با تودیع قرار وثیقه آزاد شده است.

ناجی سواری و ماهر دسومی، دو معلم اهوازی کماکان در زندان شیبان اهواز و در بلاتکلیفی به سر می برند.

گفته می شود ماهر دسومی بدون رعایت اصل تفکیک جرائم همچنان در بند زندانیان جراپم عمومی این زندان به سر می برد و علیرغم درخواست های مکرر تاکنون با انتقال وی به محل نگهداری زندانیان سیاسی موافقت نشده است.

لازم به یادآوری است روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۹۸، ناجی سواری، ۳۸ ساله، متاهل و دارای ۳ فرزند و معلم مدرسه طالقانی فرهنگ شهر و از اهالی شهرک برق اهواز، ماهر دسومی، ۳۰ ساله، متاهل و دارای ۱ فرزند، معلم در مدرسه غیرانتفاعی منطقه شیبان و از اهالی کوی پاستوریزه اهواز، علی عبیداوی، ۳۶ ساله، متاهل و دارای ۳ فرزند، معلم مدرسه قدس حمیدیه و از اهالی کوی علوی اهواز توسط مامورین اداره اطلاعات بازداشت شده بودند.

این سه معلم از اعضای امدادگران مردمی مناطق سیل زده نیز بوده‌اند و بازداشت آنان در مدارس محل تدریس خود و بدون ارائه حکم قضایی صورت گرفته بود.

این شهروندان اوایل مردادماه سال جاری از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به زندان شیبان این شهر منتقل شده و علی عبیداوی ماه گذشته با تودیع قرار وثیقه از این زندان آزاد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا