حقوق بشر

ادامه برخوردهای امنیتی با اعتراضات کارگر نیشکر هفت تپه

اعتصاب کارگران هفت تپه در اعتراض به اخراج حدود ۲۰ کارگر این شرکت در حالی ادامه دارد که خبر احضار ۴۰ کارگر نیشکر هفت‌تپه به پلیس امنیت شهر شوش نیز منتشر شد…

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، خبر داد که حدود ۴۰ کارگر هفت تپه احضار شده‌اند تا روز دوشنبه ۸ مهرماه خود را به پلیس اطلاعات امنیت شوش معرفی کنند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه در این باره نوشت که کارگران اخراجی هفت تپه درخواست مذاکره با اسدبیگی یکی از کارفرماهای شرکت هفت تپه را رد کرده بودند. آن‌ها خواهان بازگشت بی قید و شرط تمام کارگران اخراجی شده‌اند.

همچنین این منبع کارگری گزارش داده است که «نزدیک به ۱۵۰ کارگر دیگر در شرف اخراج از کار و یا تمدید نکردن قرارداد مجدد» قرار دارند.

پیش از این نیز دست کم ۲۰ کارگر هفت تپه از این شرکت اخراج شده بودند. طی یک هفته گذشته کارگران هفت تپه در اعتراض به اخراج کارگران دست به اعتصاب زده‌اند. آن‌ها خواهان بازگردانده شدن کارگران اخراجی و آزادی کارگران زندانی هفت تپه از جمله اسماعیل بخشی و محمد خنیفر این شرکت هستند.

اعتراضات کارگران هفت تپه از سال ۹۷ به صورت گسترده آغاز شد ولی این اعتراضات با برخورد امنیتی و قضایی از سوی حکومت روبرو شد. اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه از جمله کارگرانی بود که پس از بازداشت، اعلام کرد مورد شکنجه قرار گرفته است و برای دومین بار بهمن ماه سال گذشته دستگیر شد.

زیتون

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا