ورزشی

استقبال زنان از بلیت‌فروشیِ بازی ایران-کامبوج

بلیت‌فروشی‌ ۴ جایگاه بانوان برای بازی ایران و کامبوج که از دیشب آغاز شده بود، ادامه دارد و تاکنون ۳۵۰۰ تماشاگر زن بلیت بازی را خریده‌اند اما فعلا جایگاه دیگری برای زنان در نظر گرفته نشده است. این در حالیست که فیفا تذکر داده است فروش بلیط به زنان نباید محدودیت داشته باشد…

بلیط‌های چهار سکوی اختصاص داده‌ شده به تماشاگران زن به طور کامل فروخته شده‌اند. پیش ازاین برخی گزارش‌ها ازاختصاص تنها یک سکو به تماشاگران زن حکایت داشت. ورزشگاه آزادی حداقل ۷۵ هزار نفر گنجایش دارد که بخش کوچکی ازآن با فشار فیفا به تماشاگران زن اختصاص یافته است. پس از پیش فروش بلیط‌های یک جایگاه، سه جایگاه دیگر هم برای زنان اختصاص یافت که به سرعت بلیط‌های آن به فروش رسیده است! تاکنون ۳۵۰۰ تماشاگر زن بلیت بازی را خریده‌اند. فعلا جایگاه دیگری برای زنان در نظر گرفته نشده است. این در حالیست که فیفا تذکر داده است فروش بلیط به زنان نباید محدودیت داشته باشد.

دیدار تیم‌های ایران و کامبوج نخستین بازی ایران در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ است و در حضور بانوان برگزار خواهد شد. پس از درخواست تهدیدآمیز فیفا، مسئولان ورزش ایران تصمیم گرفتند که یک جایگاه از ورزشگاه آزادی رابه بانوان اختصاص دهند و با فروش بلیت اینترنتی، زمینه تماشای این بازی را از نزدیک برای آن‌ها فراهم کنند. بلیت‌فروشی دیشب آغاز شد و خیلی زود خانم‌ها تمام صندلی‌های قابل خرید را به خود اختصاص دادند. بلیت‌فروشی از پنج‌شنبه شب در سامانه‌ای که فروش بلیت بازی‌های پرسپولیس و استقلال را برعهده دارد، آغاز شد و حدود ۷۵۰ بلیت به بانوان اختصاص یافت که از لحظه ورود به سامانه اینترنتی بیش از نصف آن‌ها برای خرید در اختیار کاربران بود و خیلی سریع نیز به فروش رفت.

از نخستین ساعات بامداد جمعه رنگ بنفش روی صندلی‌ها جای خود را به رنگ قرمز (فروخته شده) و زرد (رزرو شده) داد تا مشخص شود بلیت‌فروشی این بازی برای بانوان به اتمام رسیده است! بنابراین جایگاه ۱۰ استادیوم آزادی که در بازی‌های باشگاهی محل حضور هواداران تیفوسی استقلال و در بعضی از بازی‌های ملی به تیم میهمان اختصاص داده می‌شود، در اختیار بانوان خواهد بود. این همان قسمتی است که در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا نیز خانم‌های پرسپولیسی که البته به صورت گزینشی وارد استادیوم شده بودند، در آن استقرار داشتند.
توییت‌های زنان ایرانی که بعدداز ۴۰ سال به لطف فیفا درب ورزشگاه آزادی بر روی آن‌ها گشوده شده است؛ آن‌ها هشتگ #با_من_به_ورزشگاه_بیا را در توییتر داغ کرده‌اند!
بهار نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا