اخبار

بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان ریزش کرد

به‌طور مشخص، در بازهٔ زمانی سال های اخیر، سیاست‌گذاران و نظریه‌ پردازان مرتبط با این دو نحلهٔ عمده از “اسلام سیاسی” یعنی اصولگرا و اصلاح‌طلب، با وجود برخی دیدگاه‌های متفاوتشان و رقابت شدیدشان با یکدیگر در قالب برخوردهای جناحی، همگی در فرضی بسیار مهم اشتراک نظر داشتند. این فرض مهم و مشترک میان آن‌ها ارائهٔ نظریه‌هایی بی‌ارزش را باعث شدند و درنتیجه در متن جامعه بی‌اعتبار شدند. آن فرض مشترک و کاملاً اشتباه‌شان این بود که “نظام” در کلیتش و با ‌رهبری ولایت فقیه و ریاست جمهوری حسن روحانی توانسته است بحران‌های داخلی و خارجی را مدیریت کند و به‌نوعی ثبات در راستای “تداوم نظام” ‌ دست یابد!..
«محسن آرمین» از چهره‌های طیف اصلاحات در گفتگو ایرنا گفته: به طور کلی این روزها حال اصلاح طلبان خیلی خوب نیست. بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان ریزش کرده است.

وی گفت: راهبرد شرکت در انتخابات با هدف جلوگیری از ورود نیروهای افراطی به مجلس یعنی راهبرد انتخاب میان بد و بدتر اگر در چهار سال پیش راهبرد به‌هنگام و کارآمدی بود، با توجه به تحولات سال‌های اخیر به نظر می‌رسد کارآمدی گذشته را نداشته باشد و نتواند جامعه را به حضور در پای صندوق‌های رأی ترغیب کند.

چکیده گزارش بهار نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا