حقوق بشر

۱۴ نفر از کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شدند

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه خبر داد که دست‌کم ۱۴ تن از کارگران ساعتی پیش از سوی پلیس امنیت بازداشت شدند…

حکومت اسلامی امروز (یکشنبه) دست به بازداشت گسترده ی کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه زد. بنابر گزارش ها، تعدادی از کارگران در هفت تپه و تعداد بیشتری که برای دیدار با نمایندگان مجلس عازم تهران بودند، در عوارضی خرم آباد، دستگیر شده اند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، اسامی تعدادی از کارگران بازداشت شده را منتشر کرده است. بنابر این گزارش یوسف بهمنی، محمود خدایی و ایمان اخضری در هفت تپه بازداشت شده اند. کارگرانی که در مسیر تهران، عوارضی خرم آباد بازداشت شده اند عبارتند از محمد خنیفر، ابراهیم عباسی منجزی، امید آزادی، حسن جوادی کهنگی، مهدی داودی، محمد امیدوار، عماد کثیر، بنیسعد و سه کارگر دیگری که اسامی اشان اعلام نشده است.

کارگران بازداشت شده در عوارضی خرم آباد، برای ملاقات با نماینده گان کمسیون اجتماعی مجلس عازم تهران بوده اند. این عده از کارگران با هماهنگی پلیس اطلاعات و امنیت شوش، در عوارضی بزرگ راه خرام آباد – تهران بازداشت شده اند. علت این بازداشت ها اعلام نشده است.

ادامه ی اعتصاب

کارگران نیشکر هفت تپه روز یکشنبه ۱۴ مهر، چهاردهمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. این اعتصاب در حمایت از همکاران اخراجی،امنیت شغلی، بازگشت شرکت از بخش خصوصی به دولت و ازادی اسماعیل بخشی و سایر کارگرانی که پرونده امنیتی انها باز است صورت می گیرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا